Formula 1 komandām vajadzētu pārstāt mēģināt kontrolēt savu pilotus un tas ļaut šajā sporta veidā atkal atgriezties varoņiem, personībām un spilgtiem raksturiem, uzskata “Red Bull” boss Kristians Horners.

Līdzjutēji ir izrādījuši neapmierinātību ar varoņu trūkumu Formulā 1, kas kopējo šovu padara mazāk pievilcīgu un cilvēcīgu. Daļa no vainas jāuzņemas komandām, kas kontrolē pilotus ne tikai sacīkstes laikā un diktē noteikumus, stratēģiju, bet neļauj viņiem izpausties arī ārpus trases. Piloti ne tikai nevar pieņemt savus lēmumus sacīkstes laikā, bet ir arī spiesti turēt mēli aiz zobiem pēc sacīkstēm, jo viņus saista daudz miljonu līgumi ar sponsoriem, kas diktē pilotu uzvedību.

“Mums jāļauj pilotiem izpaust sevi brīvi un viņiem nebūtu jābaidās no tūlītējas kritkas devas,” uzskata Horners. “Mums jāļauj viņu personībām vairāk izpausties. Viņiem ir viedoklis un viņiem raksturs – mums jāiedrošina to izpaust. Dažkārt šķiet, ka pat sacīkstes tiek pārāk kontrolētas no komandas puses. Paskatieties kaut vai uz Ungāriju un sarežģītiem apstākļiem, kas tur bija. Fernando Alonso šādos apstākļos bija fantastisks. Hamiltons spēja kāpts uz pjedestāla, startējot no boksiem, bet Daniels (Rikjardo) spēja veikt apdzīšanas manevrus pa ārmalu – tās bija neticamas lietas.”

Šonedēļ risinās Formula 1 vadošo komandu vadītāju un Bernija Eklstona tikšanās, kuras laikā tiks runāts par iespējām uzlabot situāciju Formulā 1. Uz šo tikšanos kā konsultants esot uzaicināts arī Flavio Briatore, kas gan jau ir izraisījis neviennozīmīgu reakciju presē.

1 KOMENTĀRS

  1. Kādas muļķības! Mūsdienu tehnoloģiju un ierobežojumu pilnībā diktētais autosports jau pēc noklusējuma nevar kultivēt varoņus. Jo nevienam no mūsdienu pilotiem NAV nekādu izteiktu īpašību, kas viņus izceltu pārējo vidū. Šie 22 kadri, kuri piedalās F1 čempionātā, tur nonākuši galvenokārt apstākļu sakritības, ietekmīgu labvēļu vai bagātu sponsoru dēļ. Aiz F1 robežas stāv simtiem citu ‘talantu’, kuri momentā ieņems kāda nepaklausīgā pilota vietu un brauks ne sliktāk kā visi feteli, hamiltoni, alonso vai rosbergi, ja vien viņus iesēdinās vadošo komandu mašīnās. Tas pats Rikjardo ir klasisks piemērs – čalim 3 iepriekšējās sezonās labākais rezultāts bija divas septītās vietas, bet tagad redz’ griež pogas ārā zvaigžņotajam Fetelam.
    1.formula nav te iepriekš piesauktais teniss. Nadals, Džokovičs vai Federers varētu atļauties visus izlamāt ārā no panckām un pat pačurāt Vimbldonas centrālā korta zālienā. Viņus diskvalificētu, taču viņi tāpat paliktu pasaules labākie, jo realitāte ir tāda, ka pat padsmitajās vietās esošais Gulbis viņus apspēlēt nevar.
    Citos sporta veidos varoņi ir tie, kuri ir spēcīgākie, ātrākie, veiklākie un stiprākie. Savukārt 1.formulu var salīdzināt ar modeļu biznesu – jā, ir pasaulē tā saucamās supermodeles, kuru kārnie ķermeni nemitīgi zib uz žurnālu vākiem, taču tajā pašā laikā Rīgas ielas ir pilnas ar krietni apburošākām meitenēm, kuras nemaz nepretendē uz supervaroņu statusu 😀

    • daļēji piekrītu, bet Gulbis viņus apspēlēt VAR! Un lūdzu nepīt te iekšā Rikkardo – tas džeks sevi jau pierādīja zemākās formulās un turpina to darīt tagad F1, tas ka F1 viņš iesāka ar HRT un Toro Rosso ir pavisam cits scenārijs, pieņemsim ja HAM būtu sācis ar Caterham, vai tad tagad viņš būtu tur kur ir tagad? Nevajag jaukt pirkstu ar…Par izrunāšanos – tas gan, vajag atļaut viņiem RUNĀT, bet tas var skādēt attiecīgās komandas imidžam.Un te ir tas bumeranga effekts. Kas attiecas uz supermodelēm, tad gan Tev 100% taisnība. Gadienā ja šis mans texts Tev sagādāja agresīvu pretreakciju, tad tās mīkstināšanai te aņuks no F1 klassikas – Monaco bārā sēž Edijs Irvains ar kompāniju, ienāk Miša Šūmahers, Edijs saka – Maikl nāc piesēdi, iedzer ar mums. uz ko MŠ atbild – es nevaru dzert!! ~ uz ko savkārt Edijs atvaicā – kāpēc??? vai tu esi stāvoklī??

      • Tu laikam maz saproti no tenisa, bet nu šajā lapā tas būtu pieļaujams 🙂 Gulbis kādu no Top 3 var apspēlēt tikai tad, ja ir vislabākajā formā (tobiš nav dzēris kādu laiku) un viņa pretinieks savunārt NAV formā (vēlama neliela trauma). Gulbis spēlē ļoti nestabili, viņam ir motivācijas problēmas un viņam ir nopietni robi tehnikā. Savukārt visi šeit pieminētie Top 3 spēlētāji ir vispusīgi, pilnīgi (angļu – complete) tenisisti, kuriem nav vājo vietu. Ne jau velti viņi ir tur, kur viņi ir jau gadiem ilgi.