Makss Verstapens, kuram šodien paliek 17 gadi, ir pieteikts dalībai piektdienas treniņos jau Japānas GP izcīņā Suzukas trasē.

Verstapens pirmajā 90 minūšu treniņā sēdīsies Žana Ērika Verņē mašīnā un pirmo reizi izmēģinās Suzukas trasi. Tā būs holandieša gatavošanās nākamā gada debijai “Toro Rosso” sastāvā. Verstapena komandas biedrs treniņos Suzukā būs 19 gadus jaunais komandas pamatsastāva braucējs Daņila Kvjats, kuram arī tā būs debija Suzukā – krievs pat nekad mūžā iepriekš nav bijis Japānā.

“Patiesībā es esmu iepriekš apmeklējis Suzukas trasi un piedalījās kartinga sacensībās īpašajā trasē, kas atrodas blakus galvenās trases starta finiša taisnei,” paziņoja Verstapens. “Mans tēvs (Joss Verstapens) ir startējis Suzukā daudz reizes un viņš atzina, ka tā nebūs vieglākā trase, ar kuru sākt savu karjeru. Man tā būs vērtīga pieredze. Es nedomāju gāzt nekādus rekordus, jo man tā būs tikai pieredzes uzkrāšana. Pirms tam esmu braucis šo trasi simulatorā un ceru, ka tas man nedaudz palīdzēs. Izskatās, ka grūtākais būs izvēlēties un noturēties pareizā trajektorijā pirmajos ‘S’ veida līkumos.”