Žans Ēriks Verņē pēc ASV GP sacīkstes finiša ir saņēmis sodu un atkritis no devītās uz desmito pozīciju. Francūzis sodu saņēma par sadursmes izraisīšanu ar savu tautieti Romēnu Grožānu, kad abi cīņā par punktiem saskrējās 1.līkumā Ostinas trasē. Kamēr “Toro Rosso” pilots pēc sadursmes spēja turpināt sacīksti, Grožāna “Lotus” formulai tika bojāta grīda un priekšējais antispārns, kā rezultātā viņš finišēja tikai 11.pozīcijā. Pats Verņē finišu sasniedza desmitajā vietā, taču pēc Pastora Maldonādo 5 sekunžu soda (ātruma pārsniegšana boksu celiņā), pacēlās uz devīto vietu, tomēr tagad pēc saņemtā soda abi atkal ir apmainījušies vietām un tādejādi Maldonādo ticis pie pirmajiem punktiem šīs sezonas kopvērtējumā. Turklāt Verņē gadījumā tas bija arī trešais soda punkts šajā sezonā.

SKY ziņo, ka “Marussia” komanda zem oriģinālā nosaukuma “Manor Grand Prix” varētu piedalīties pēdējā sezonas posmā Abu Dabi. Nevar aizmirst, ka “Marussia” komanda, ka pagājušā nedēļā iesniedza bankrota prasību, savulaik pārņēma “Virgin” vienību, kura savukārt pārņēma “Manor” komandas tiesības debitēt Formulā 1 2010.gadā. Krievu miljonārs Andrejs Čegalovs ir nolēmis vairs neatbalstīt komandu un šobrīd notiek pārunas ar potenciāliem investoriem. Gadījumā, ja sarunas noslēgsies rezultatīvi, pēdējā posmā Abu Dabi, kur pirmie desmit finišējušie saņem dubultos pubktus, ierindā varētu atgriezties “Manor GP” komanda. Komanda jau esot saņēmusi mutisku piekrišanu no Bernija Eklstona šādam risinājumam un kā komandas potenciālie piloti varētu būt Makss Čiltons un Aleksandrs Rosi. Turklāt uz Abu Dabi posmu jau esot iegādātas biļetes, sagatavotas kravas un vajadzīga tikai zaļā gaisma no vadības un jaunajiem investoriem.

Leģendārā Nirburgringas trase atkal ir tikusi pārdota – šoreiz krievu miljardierim Viktoram Haritoņinam, ziņo “Bloomberg”. Haritoņins, kurš ir Krievijā bāzētās “Pharmstandard” farmaceitiskās kompānijas īpašnieks, ir iegādājies lielāko Nirburgringas trases akciju daļu. Nevar aizmirst, ka šī gada martā izgāzās darījums ar “Capricorn Group”, kas nespēja samaksāt solītos 100 miljonus Eiro. Nirburgringa slavena ar savu 154 pagriezienu un gandrīz 21 km garo Nordschleife trasi, kas tiek dēvēta par ‘zaļo elli’. 1984.gadā tika uzbūvēta arī modernā Grand Prix trase, kuras garums ir 4,556km.

1 KOMENTĀRS