Bijušais Formula 1 galvenais ārsts un neiroķirurgs Garijs Hartsteins ir izteicis šaubas par to vai Mihaels Šūmahers jebkad spēs atgūties no sava slēpošanas laikā gūtā galvas smadzeņu savainojuma.

Šobrīd Šūmahers ir nogādāts savās mājās Šveicē, kur viņa sieva Korīna ir nodrošinājusi iespēju turpināt rehabilitāciju un tērē milzu līdzekļus, lai nodrošinātu labāko iespējamo medicīnisko aparatūru un aprīkojumu. Pagaidām gan 45 gadus vecais Šūmahers paliek ‘minimālā samaņas’ stadijā un pagaidām nespēj bez palīdzības piecelties sēdus, nemaz nerunājot par runāšanu vai staigāšanu. Hartsteins, kurš kopš Šūmahera negadījuma savā privātajā blogā ļoti detalizēti skaidroja lietas medicīnīsko pusi, ir noraizējies, ka joprojām ļoti maz tiek oficiāli ziņots par septiņkārtējā pasaules čempiona atveseļošanās gaitu.

“F1LV

“Jo vairāk laika paiet, jo mazākas ir iespējas, ka Šūmahers reiz spēs atveseļoties,” paziņoja Hartsteins. “Dzīves ilgums bezsamaņā (komatozā stāvoklī) esošam pacientam, kuram stāvoklis neuzlabojas no neiroloģiskās puses, parasti ir no pāris mēnešiem līdz pāris gadiem.”

“Vai viņš vēl kādreiz runās? Vai viņš spēs staigāt? Vai viņš spēs pats saģērbties? Ārsti to nezina, to nezina neviens,” britu tabloīds “Mail in Sunday” citē kādu Šūmaheru ģimenes draugu. “Ļoti liela ir iespējamība, ka viņš nekad vairs nebūs tas cilvēks, kas viņš bija pirms negadījuma. Tas ir pilnīgi skaidrs.”

1 KOMENTĀRS

    • Interesanti, ka mana mamma, kurai ir 72 gadi un kura par F1 neinteresējas vispār, padzirdot kas noticis ar Šumi, noteica: “liktenis nav mazais bērns…” Es viņai tā arī nepajautāju, no kurienes viņai ir informācija, lai izdarītu šādus spriedumus. Laikam jau mūsu informācijas laikmetā pat vecāsmammas kaut ko šur un tur padzird…

      Cerams, ka vismaz no dārzeņa stāvokļa izkļūs…

    • Eh, nav ko te filozofēt šādās kategorijās un meklēt kaut kādas karmas un likumsakarības. Lai vai kāds Šūmahers ir bijis sportists, lai vai kā attiecies pret līdzcilvēkiem, notikusī nelaime un pašreizējais viņa stāvoklis ir reāli traģisks. Protams, visa šī noslēpumainība ap 1.formulas nepatīkamajiem notikumiem tracina, taču izskatās, ka šī beidzot ir tā reize, kad labāk nemaz nezināt patieso situāciju…