“Sauber” komanda ir paziņojusi, ka “Williams” testu pilots Felipe Nasrs nākamajā sezonā būs Markusa Ēriksona komandas biedrs un pārstāvēs Šveices komandu.

Līdz ar to šobrīd bez pilotu vietas uz nākamo sezonu palikuši abi esošie “Sauber” piloti Estebans Gutjeress un Adrians Zutils. Vēl nedēļu iepriekš, kad tika paziņots par Ēriksona pievienošanos komandai, reālākais kandidāts uz viņa komandas biedrs vietu likās Gido van der Garde, kurš ir “Sauber” rezervists un nāk ar ievērojamu sponsoru atbalstu. Tomēr “Sauber” ir nolēmusi ‘likt kārti’ uz talantīgo Nasru, kuram aiz muguras ir “Banco de Brasil” nauda.

“Mēs sekojam līdz Felipes karjerai un viņš nenoliedzami ir nopelnījis vietu Formulā 1, jo viņa sniegums zemākajās sacīkšu kategorijās ir ļoti iespaidīgs,” paziņoja “Sauber” vadītāja Moniša Kaltenborna. “Brazīlijai nu būs vēl viens jauns talans, kuram just līdz Formulā 1.”

Foto: Aldis Putniņš
Foto: Aldis Putniņš

“Tas, protams, ir ļoti svarīgs solis manā karjerā,” paziņoja Nasrs, kurš šajā sezonā “Williams” sastāvā ir aizvadījis četras piektdienas treniņu sesijas – Bahreinā, Ķīnā, Spānijā un ASV. “Šis man ir neaizmirstams mirkls un esmu par to parādā visiem, kas mani ir atbalstījuši – ģimenei, draugiem, sponsoriem, valstij. “Sauber” komanda ir devusi iespēju debitēt tādiem F1 pilotiem kā Felipe Masa, Kimi Raikonens, Roberts Kubica un Sebastians Fetels. Esmu laimīgs, ka būšu daļa no šīs sacīkšu pilotu ģimenes.”

Šajā sezojā Felipe Nasrs startē GP2 sērijās, kur atrodas 2.vietā kopvērtējumā un ir izcīnījis 4 uzvaras.

Tostarp pagaidām nav zināms, ko tālāk darīs Estebans Gutjeress, kuram ir pieejams dāsns meksikāņu kompānijas “Telmex” atbasts un turklāt nākamajā sezonā kalendārā parādīsies arī Meksikas GP izcīņa. Savukārt Adrianam Zutilam, kuram līgums ar “Sauber” bija vēl arī uz 2015.gadu, arī meklē jaunu komandu, lai gan vēl pirms nedēļas ASV viņš apgalvoja, ka viņa nākotne ir saistīta ar Šveices vienību.

1 KOMENTĀRS

    • visu cieņu Moņai arī tagad.. tīma izdzīvošana tomēr pirmajā vietā. Zutils noteikti nav laimīgs, bet, kā saka, nepieciešamā pe$o daudzuma savākšanas (vai jaunu sponsoru piesaistīšanas tīmam) spēja šaislaikos ir visai kritiska F1 šofera kvalifikācijas komponente..

    • inčīgi ar to Zauberi – tikko Monīša diezgan lecīgi izteicās par Ferrari…Nez ka nav tā ka savāc Ērixōna un Nasr-a piķi avansā, nomaksā FER par šīgada powerunitiem un pasludina bankrotu. Ceru gan ka tā nenotix. Bet – atšuj Telmex, Claro GUT veidolā, McGregor vunderGardes veidolā, ar Zutilu derīgs līgums uz 2015. …Labi – ZUT tas maciņš paplāns, bet VDG, GUT ?… Cik tad $ vajag lai ERI un NAS tos visus pārmaxā? Kautkā drusku aizdomīgi…Jeb noteicējs bija sponsorpiķa pārskaitīšanas ātrums/lēnums?