“Sauber”, “Force India” un “Lotus” komandas ir plānojušas jau Brazīlijas GP laikā turpināt pārrunas ar Formula 1 vadību, lai mainītu situāciju finansu sadalījumā starp komandām.

Pēc divu komandu pazušanas no aprites ASV un arī Brazīlijas posmā, vairākas vidējā ešelona vienības sākotnēji runāja par iespējamo boikotu ASV, bet šobrīd ir uzsākušas sarunas ar Berniju Eklstonu par izmaiņām ‘netaisnīgajā’ naudas balvu sadaļē Formulā 1. Interesanti, ka arī pats Eklstons piekrīt, ka naudas sadala nav taisnīga, tomēr viņš tādam risinājumam savulaik piekritis, jo pārstāv F1 īpašnieku CVC kompānijas nevis savas vai mazāko komandu intereses.

“Diskusija turpināsies Brazīlijā un tad jau redzēsim, kā tā beigsies,” paziņoja “Sauber” vadītāja Moniša Kaltenborna. “Svarīgi bija uzsākt šo diskusiju, taču mēs ceram arī uz rezultātu un nevis tikai parunāšanu. Mēs (komandas) esam sagatavojuši savu piedāvājumu un tagad par to arī diskutēsim. Iepriecina fakts, ka arī īpašnieki CVC ir atvērti sarunām un mēģina rast risinājumu.”

Iepriekš “Lotus” īpašnieks Džerards Lopess izteicās, ka ’taisnīgākai’ naudas sadalei neesot nopietnu šķēršļu un tas ievērojami uzlabotu mazo un vidējo komandu spēju funkcionēt. Vienīgais, kas vajadzīgs, pēc Lopesa domām, ir laba griba no iesaistīto cilvēku puses.

1 KOMENTĀRS

 1. Bet ko padarīsi – kapitālisms taču! 😀
  Lai gan ir jau mazliet dīvaina tā pašreizējā resursu sadales sistēma, kas veido necaursitamu apburto loku, kur bagātās komandas visiem zināmu iemeslu dēļ kļūst vēl bagātākas, bet nabagie tā arī turpina nīkuļot bez jebkādas “piešprices’. Tāpēc zināms ‘sociālisms’ šajā sfērā būtu loģisks.
  Aplamo naudas sadali lieliski raksturo arī šīs sezonas kopvērtējuma tabula, kur Marussia ir priekšā Sauber, jo pirmajiem Monako gadījās ‘haļava’, kamēr otriem veiksme nemitīgi uzgriež muguru. Diemžēl šāda ‘haļava’ izšķirs miljonu kaudzes likteni.

  • yep, paniekojās jaunkrievi ‘augstākajā līgā’, saprata, ka atšķirībā no ‘rõģinas’, pat par lielu naudu nevar visu nopirkt, (tad vēl geijropa sāka savas provokatīvās sankcijas pret ‘varenplašo’), zaļie baku rubļi aptrūkās, un beikta balle.

   Ne pirmā un ne pēdējā ‘also-ran’ tipa komanda paddockā.

 2. Es domāju, ka šai sarunai par labu atskaites punktu varētu kalpot fakts, ka NFL (amerikāņu futbola līga), kas ir pati naudīgākā no Amerikas sporta līgām, visu nauda sadala LĪDZĪGI. Tobiš, gan pirmā, gan pēdējā komanda saņem vienādu naudas summu no līgas. Sponsoru un investoru naudas, protams, katram ir savas.
  Neredzu pilnīgi nekādu iemeslu, kāpēc šāda, pilnīgi godīga un absolūti elementāra sistēma nevarētu strādāt arī F1.