Četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels iepriekšējā nedēļas nogalē Fiorano trasē ir aizvadījis pirmos testus “Ferrari” komandas sastāvā, pagaidām tikai ar divus gadus vecu modeli – F2012. Atgādinām, ka “Red Bull“ komanda bloķēja Fetelam iespēju piedalīties Maranello komandas testos Abu Dabi. Lai arī Fetelam nācās samierināties ar vecās V8 dzinēja formulas testiem, vācietis vismaz spēja pilnvērtīgi pielāgot savu sacīkšu sēdekli, lai sagatavotos pirmajiem pilnvērtīgajiem testiem Heresā februārī. Fetels Fiorano testos izmantoja baltu ķiveri, uz kuras sāniem bija uzraksts ‘il mio primo giorno con la Ferrari‘ (mana pirmā darba diena Ferrari).

Jau šajā nedēļā Heresas trasē risināsies BMW DTM komandas testi, kuros piedalīsies vairāki jaunie talanti, kas sevi lieliski parādījuši zemākajās formulu klasēs. Testos BMW sastāvā piedalīsies četri britu piloti – Sems Bērds (bijušais GP2 pilots, Mercedes rezervists un Formula E sēriju posma uzvarētājs), Toms Blomkvists (Eiropas F3 vicečempions), Džeks Harvijs (IndyLights vicečempions), Alekss Lins (GP3 čempions). Britiem pievienosies arī jaunzēlandietis Ričijs Stanevejs (8.vieta GP3), kā arī BMW fabrikas braucējs Lukass Lurs un 2012.gada Formula Renault čempions Robijs Frinss. Kopā ar šiem debitantiem testos piedalīsies arī visi seši esošie BMW komandas braucēji: Augusto Farfuss, Maksims Martins, Bruno Špenglers, Antonio Fēlikss da Košta, Timo Gloks, un jaunais čempions Marko Vitmans. Jāpiebilst, ka Vitmans, kuram paralēli šonedēļ parēdzēti arī testi ar “Toro Rosso” formulu Imolā, ir vienīgais pilots, kas apstiprināts BMW DTM komandas sastāvā uz nākamo sezonu.

“F1LV

Foto: Speedsport MagazineBijušais Formula 1 pilots Rubenss Barikello, kurš bija plānojis šogad atgriezties Grand Prix apritē “Caterham” komandas sastāvā, ir izcīnījis Brazīlijas V8 Stock Car čempiona titulu. Interesanti, ka Barikello tas ir pirmais tituls kopš 1991.gada, kad viņš kļuva par britu F3 čempionu. Pēdējā čempionāta posmā Kuritibā Barikello vajadzēja finišēt tikai ceturtajā vietā, lai kļūtu par čempionu, jo tad viņam titulu nespētu atņemt arī tuvākā sāncenša Atilas Abreu uzvara. Barikello izcīnīja pole un izvirzījās vadībā, tomēr otrajā aplī saslīdēja un atkrita uz 4.vietu. Finišā Barikello pacēlās uz 3.vietu, ar ko bija pietiekami, jo Abreu finišēja otrais, kamēr uzvaru sacīkstē izcīnīja bijušā F1 pilota Čiko Serras dēls Daniels Serra. Tas pirmais tituls mašīnu klasē, ko Barikello izcīnījis savā dzimtenē. Šajā čempionātā startē arī tādi bijušie F1 piloti kā Lučiano Burti, Antonio Piconija, Rikardo Zonta, kā arī bijušais “Williams” testu pilots Makss Vilsons.

1 KOMENTĀRS

  1. McLaren tikai ceturtdien nosaukšot nākamās sezonas pilotu sastāvu. Priecē tas, ka iespējams Dž. Batons saglabās vietu sastāvā, jo Denisu Ronis Dānijā nav ”pielauzis” Magnusena sponsorus izpirkt viņa akcijas. Par Batona palikšanu komandā ir vadošie akcionāri Mansurs Odejs ar visu Bahreinas karalisko ģimeni, kā arī F. Alonso.