Fernando Alonso ir paziņojis, ka pamest “Ferrari” komandu un pievienoties “McLaren” vienībai pirms nākamās sezonas bija ļoti sarežģīts lēmums.

Pagaidām “McLaren” joprojām nav paziņojuši savu pilotu sastāvu, jo nespēj izlemt, kuru no esošajiem pilotiem paturēt kā Alonso komandas biedru 2015.gada sezonā. Lai gan Alonso un “Ferrari” vadības attiecības pabojājās jau vasarā, spānis atzina, ka viņa nav viegli pamest Maranello pēc pieciem kopā pavadītajiem gadiem.

“Ir ļoti grūti aizvērt aiz sevis duvis un aiziet no “Ferrari”, zinot, ka nākamajā gadā es vairs tur neatgriezīšos,” skaidroja Alonso. “Tas bija ļoti smags lēmums, taču es pieļauju, ka līdzīgi pirms gada jutās arī Felipe Masa. Taču man ļoti pietrūkst goda pjedestāli, uzvaras sacīkstēs un uzvaras čempionātā. Es ceru, ka jaunais projekts man dos iespēju pietuvoties šiem mērķiem. Iespējams tas nenotiks tuvākā gada laikā, taču nākotnē es nešaubos, ka atkal cīnīšos par uzvarām.”

Spānis arī atzina, ka 2015.gadā jebkurai komandai būs grūti pārtraukt “Mercedes” dominanti, tomēr Alonso cer, ka viņam pašam izdosies uzrādīt labākus rezultātus – šogad viņš spēja izcīnīt tikai divus goda pjedestālus. “Ferrari” sastāvā Alonso nomainīs Sebastians Fetels, tomēr pats spānis neizslēdz iespēju kādreiz atkal atgriezties atpakaļ Maranello komandā.

“Es pārgāju no “Renault” uz “McLaren” komandu, tad atgriezos “Renault”,” savu domu pamatoja Alonso. “Tad es devos uz “Ferrari” un tagad atgriežos “McLaren. Varbūt kādreiz es atgriezīšos arī “Ferrari”. Es varu atgriezties komandās, kurās es esmu iepriekš strādājis – tā ir laba zīme.”

1 KOMENTĀRS

 1. Es gan Alonso domu sapratu tā,ka viņš ir gatavs staigāt visur apkārt lai tikai tiktu pie labākās mašīnas,bet kā patreiz ir redzams tad pie labākās viņš tā pat netiek jo to okupējuši Nikolajs ar Luisitu kuri acīmredzot ir “pārāki” piloti par Alonso ja reiz spāņam vieta Mersedesā pat netika piedāvāta.
  Kas attiecas uz McLaren & Honda tad te arī viss ir šūts ar baltiem diegiem-pastāv reāla iespēja par abu brendu tīri tehnisku nesaderību kuras pieslīpēšanai būtu nepieciešama visa sezona un tā pat beigās var izrādīties,ka šī savienība ir tikai kāda trešā labākā! A ko tad darīs Alonso,turpinās staigāšanu laimes meklējumos? 🙂

  p.s. runājot par “iespējamo” atgriešanos Ferrari,domāju,ka tādas iespējas spānim vairs nebūs ja vien Ferrari pēkšņi nepaliek par TOP-1 komandu,kas ir maz ticams tuvāko pāris gadu laikā, un ja Santander nenopērk spāņam šo vietu par milzīgu piķi!

   • ha ha, un tagad shizo-papagailis copy/paste muusu textus ieksh delfi-F1. 😀 protams, ar “nelielaam” izmainjaam. vienkaarshi iespaarda Richija debiilisms. lol

   • ko Tu Āri te tā ņemies, nezinu kas Tev tur ar to Valmieru, bet nu lai tak pazīmējas, paši savu textu nejēdz sakomponēt, vot arī kopī/pīst ar vārdu maiņām, lai takš viņi arī ņemas acis pārgriezuši infantīli ņirdzot. Tāpat visi zin ka Alonso Fernando ir LABS pilots, bet taipat laikā LIELS reģiska. Ko tur vēl ņemties. To pašu ar šādām tādām variācijām var teikt par Vettelu Sebastiānu. Vot i variācijas. F1 NEVIENS pilots nav svētais, pat ne Airtons. Kā vecais Niklāvs mēdz daudzināt – to win in F1 you have to be the bastard! Un tas ir 100% bingo – palasies f1 vēsturē. Tā ka nav ko pārdzīvot ja kādi lohi liek Tev mīnusus. Tas, starp citu, var nemaz nebūt par to KO Tu raxti, bet gan par to ka Tu VISPĀR raxti – dīvaini putni te(un Delfos) sastopami…

   • nerunaa daudzskaitlii. tas ir viens savaads putns no Valmieras kas multibalso. un peraas Delfos no n-tajiem nikneimiem. es tik piemetu zhagarinjus, lai shim labaak shizojaas. un gardi iesmeju kad shameejais kauc kaa kunja uz plosta.

    protams, ka jaabuut egoistam lai guutu panaakumus f1. tomeer tas platais Alfona smaids peec uzvaras, kad komandas biedrs ieliek sienaa, bija aarpus jebkaadas cilveeciskas moraales. tik nevajag lja, lja, lja ka vinjsh par to afeeru nezinaaja. jo vinjam neradaas pilniigi nekaadi jautaajumi kad komanda vinju sauca boxos pilniigi nelogjiskaa un racionaalai sakciikshu taktikai nepiemeerotaa briidii.

   • žēl patiesi, ja rīt tekstos vai fiziskā klātienē figurēs ALO.. saka jau, ka divreiz vienā un tai pat upē nevarot iekāpt,

    BET –
    uz tā paša grābekļa uzkāpt vairākkārtīgi pilnīgi ir visas iespējas.

    Atliek vien cerēt, ka Ronsters saprot, ko dara, un kāpēc.

   • Taisnība ir pat krievu un vācu portālā apstiprinājās, ka maklarenos brauks Alonso un Magnusens,bet batons uz Porche,ja nesanāks noslēgt līgumu serijā WEC Audi. Bet F.Alonso ir parakstījis līgumu šādu…. Ja divu gadu laika no maklaren nebūs proogres,tad viņš ir tiesīgs iet prom no viņiem. Jo raksts bija šāds,ka F.Alonso nepatika testi abu dabi,kad honda vel neko īpašu neparādīja. un tas čalim mocīja šaubas,ka Honda vel nespēs uzrādīt progressu.