Fernando Alonso uzskata, ka “Ferrari” komandā pavadītās piecas sezonas bija labākie gadi viņa karjerā neskatoties uz to, ka spānim neizdevās izcīnīt titulu.

Alonso pēdējais čempiona tituls tika izcīnīts 2006.gadā, bet Maranello sastāvā viņš divas reizes kļuva par vicečempionu, zaudējot tikai Sebastianam Fetelam.

“Ja man jānovērtē gadi “Ferrari” komandā, tad desmit baļļu sistēmā, es liktu deviņi,” paziņoja Alonso. “Es zinu, ka tas izklausās daudz, taču es ļoti izbaudīju šos gadus, es pilnveidojos kā pilots un kā cilvēks. “Ferrari” man bija iespēja strādāt ar fantastiskiem cilvēkiem un darīt savu darbu no visas sirds. Es domāju, ka mans pilotēšanas līmenis nekad nav bijis tik augsts.”

“Pat šajā sezonā man bija vēls viens pasaules čmepions blakus (Kimi Raikonens) un man bija šaubas par to vai spēšu viņu pārspēt,” atzinās Alonso. “Man bija interesanti redzēt viņa sniegumu un to, ko varu iemācīties, kur varu pilnveidoties. Man bija tikai divi goda pjedestāli, taču kvalifikācijā es biju pārāks (par Raikonenu) ar 16-3 un sacīkstēs ar 17-2.”

“Kopumā es esmu leps ar komandu un to, ko kopā esam sasnieguši,” paziņoja spānis, kurš 2015.gadā pievienojas “McLaren” vienībai. “Mums bija jācīnās ar “Red Bull“ komandu, kas dominēja iepriekšējos četrus gadus un šogad ar vēl spēcīgāku “Mercedes”. Neviena cita komanda nespēja viņiem piekļūt tuvumā. Tas man pietrūka, lai iedotu vērtējumā 10 no 10 par šiem pieciem gadiem. Jebkuram pilotam vajadzētu pamēģināt kaut uz vienu sezonu startēt “Ferrari” sastāvā, jo tas dod īpašas izjūtas.”

1 KOMENTĀRS

  1. Kā redzams, Alonso šeit piegājis tīri no sadzīviski emocionālā viedokļa. Tā teikt, kas gan liedz kaķim murrāt uz silta mūrīša, ja saimnieks regulāri paglauda, pieniņu ielej un desiņu sagriež. Tas nekas, ka peļu ķeršanas rādītāji kļūst aizvien vājāki… 😀