“Marussia” centieni atgriezties Formula 1 apritē vakar tika sagrauti, jo pārējās komandas nesniedza vienbalsīgu atbalstu.

Pēc testiem Heresā komandu pārstāvji devās uz Parīzi, kur notika F1 Stratēģiskās grupas sēde, kurā vienības nesniedza vienbalstīgu atbalstu tam, lai atļautu “Marussia” komandai atgriezties šī gada čempionātā ar pērnā gada modeli. Pēc neoficiālas informācijas “Force India” komanda ir balsojusi pret šādu risinājumu, kamēr Bernijs Eklstons apstiprināja, ka ‘pret balsojušas trīs vai četras’ komandas. Tas nozīmē, ka visdrīzāk neredzēsim “Marussia” šī gada čempionātā, jo pārāk maz laika ir palicis, lai izveidotu jaunu modeli atbilstoši šī gada noteikumiem.

Iepriekš lielākās komandas pieļāva domu, ka varētu piekrist “Marussia” centieniem atgriezties, tomēr mazāko komandu centieni tikt pie papildus ienākumiem šo ieceri sagrāva, jo tādejādi “Marussia” naudas balva tiks sadalīta pārējo vienību starpā.

Jau šīs nedēļas sākumā tika ziņots, ka Džona Būta “Manor” komanda ir samaksājusi 2015.gada čempionāta dalības maksu un plānoja pārtraukt bankrota procedūru. Tostarp attiecībā uz “Caterham” tika apstiprināts īpašumu pārdošanas datumi, kas faktiski nozīmē, ka vienība ir beigusi pastāvēt.

Papildus šajā sēdē tika nolēmts uz 2016.gada sezonu turpināt mainīt mašīnas un riepas, lai ‘palielinātu šovu’, bet 2017.gadā, vadoties no sasniegtajiem rezultātiem, modificēt arī dzinējus, lai sasniegtu 1000 zirgspēku robežu.

1 KOMENTĀRS

  1. Tad kas mums te briest – 9 komandas un atkal tikai 18 mašīnas uz starta? Bēdīgi, bēdīgi…
    Ir jau labi spriedelēt par 1000 zs un platajām riepām, taču tam būs maz efekta pustukšā starta laukumā. Kaut kā diskusijas par atļauju komandām startēt ar 3 mašīnām galīgi apklusušas.

  2. Tas, ka komandas nobalsoja pret (3-4 no 6, kas ir stratēģiskās grupas sastāvā) ir normāli. Vēl jo vairāk, ja aizkulisēs runāja, ka Marussia (Manor) pieteikums kopumā bijis pavājš, nenopietns un vairāk ar domu paņemt tos 40 miljonus. Šeit jau FIA bija jāiejaucas un jāgarantē, lai komandām nemaz nav teikšanas par šo lietu.