Viens no “Ferrari” pēdējo panākumu 2000šo gadu sākumā pamatlicējiem Rorijs Bīrns ir atgriezies “Ferrari” vienībā un tagad kļuvis par galvenā konstruktora Simones Restas padomdevēju. Bīrns kopā Žanu Todu, Rosu Braunu un Mihaelu Šūmaheru izcīnīja sešus Konstruktoru kausus un piecus čempiona titulus sešu gadu laikā, kamēr iepriekšējā sezonā “Ferrari” nespēja gūt nevienu uzvaru. Pēc pamatīgas komandas reorganizācijas un kadru maiņas pašā augstākajā līmenī, šo gadu ar pirmajām testu sesijām “Ferrari” ir uzsākuši daudzsološi – abi piloti slavē jauno modeli un jo īpaši Kimi Raikonens atzīst, ka šogad izjūtas mašīnā uzreiz ir ievērojami labākas nekā pērn sezonas izskaņā.

AlonsoBed“McLaren” līdz šīs nedēļas beigām izlems vai Fernando Alonso piedalīsies pēdējos Barselonas testos vai tomēr spēnim tiks dota atpūta pēc avārijas pēdējā testu dienā Barselonas pirmajos testos. Alonso pēc avārijas tika nogādāts slimnīcā un palika tur pa nakti, bet nākamajā dienā ārsti nolēma atstāt spāni savā uzraudzībā vēl vismaz 24 stundas. Nopietnas bažas par Alonso veselību nav, jo pilota menedžeris pubilcēja foto ar smaidīgo Alonso slimnīcas gultā. Ārsti veica visas nepieciešamās pārbaudes un rezultāti ir apmierinoši, tomēr pilotam iedoti nomieronoši līdzekļi, lai viņš varētu mierīgi atveseļoties no spēcīgā (30G) trieciena. “McLaren” savā preses relīzē avārijā vainoja spēcīgās vēja brāzmas un noliedz jebkādas problēmas ar mašīnu, bet sazvērestības teoriju piekritēji jau izplatīja runas par to, ka spānis kokpitā saņēmis elektrošoku īsi pirms avārijas un tas izskaidro dīvaino incidentu.

Renault” ir ceļā uz to, lai uz pusi samazinātu savu galveno konkurentu “Mercedes” dzinēju jaudas pārsvaru šajā sezonā, ir paziņojis “Renault Sport F1“ menedžmenta direktors Sirils Abitebuls. Šogad “Renault” piegādā motorus “Red Bull“ un “Toro Rosso” komandām un austriešu komanda ir kļuvusi par “Renault” fabrikas vienību. Pirmssezonas testos “Renault” nav strādājuši uz apļa laikiem, bet jauno komponentu pārbaudēm un izturības testiem, taču neskatoties uz objektīvu salīdzinošu datu trūkumu, Abitebuls ir pārliecināts, ka līdz pirmajam sezonas posmam “Renault” būs samazinājuši “Mercedes” dzinēja jaudas pārsvaru uz pusi. Lielākie uzlabojumi jaudas agregātā ir veikti ERS un turbo sistēmā, kā arī elektronikā.

1 KOMENTĀRS

    • Jācer, ka Bīrna klātbūtne un padoms būs gana labs lai Ferrari atgrieztos virsotnē. No otras puses es kādā intervijā lasīju, ka Rorijs Bīrns uzskata ka līdz šim tikai Šūmahers ir pratis pilnībā izmantot viņa konstruēto mašīnu potenicālu…. Un ja atceramies, tad Bīrns tieši šāda apstākļa vadīts pameta Beneton komandu 1995. gada sezonas izskaņā….