Pēc Austrālijas GP kvalifikācijas uz slimnīcu devies “Williams” komandas braucējs Valteri Botass, kurš sūdzējies par muguras sāpēm. Robs Smedlijs, kurš pērn pievienojās “Williams” kolektīvam, paziņojis, ka Botass nepavadīs nakti slimnīcā, tomēr to, vai somu braucējs būs gatavs doties uz starta rītdien, komanda paziņos rītdien neilgi pirms sacīkstēm. “Viņš sajuta sāpes otrās kvalifikācijas kārtas laikā, otrajā lidojošajā aplī bremzējot. Sāpes esot pasttiprinājušās izšķirošajā kārtā.” Kvalifikācijā Valteri Botass izcīnīja sesto vietu.

“Sauber” komandas vadītāja Moniša Kalterborna negrasās atstāt savu amatu, neraugoties uz absurdo situāciju, kas izveidojās pēc tam, kad komanda noslēdza līgumu ar trim braucējiem, kā rezultātā tiesāšanās ar malā atstāto Gido van der Gardi izraisījusi plašu mediju uzmanību un daudz kritikas “Sauber” komandas vadības virzienā. “Mēs ļoti skaidri zinājām, ko darījām. Pirms lēmumu pieņemšanas tos rūpīgi izanalizējām. Mums viss bija pilnībā skaidrs, tomēr gala rezultāts ir atšķirīgs. Tas ir viss, ko varu pateikt.”  Kalterborna arī nenoliedz, ka situācija kaitē “Sauber” komandas tēlam. “Tam noteikti būs negatīvs iespaids uz komandu, jo situācija kādu brīdi bija ļoti neskaidra. Pēc tiesas procesa ir dažas lietas, kas mums ir jāpaveic, un uz to arī koncentrējamies.” Tikmēr galvenais sāgas radītājs van der Garde vienojies ar komandu, ka nepiedalīsies Austrālijas GP, tomēr nenoliedz, ka centīsies iegūt vietu jau Malaizijā. Kā iespējama alternatīva tiek ziņota kompensācija no komandas puses vairāku miljonu Eiro vērtībā.

Četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels paziņojis, ka ir apmierināts ar “Ferrari” konkurētspēju kvalifikācijā. Fetels, kurš rītdien sāks no ceturtās starta pozīcijas, atzīst, ka “Mercedes” pārsvars esot milzīgs, tomēr viņš vienalga ir laimīgs ar rezultātu, kaut gan tāpat kā komandas biedrs Raikonens atzīst, ka trešā pozīcija bija iespējama. Fetels prognozē, ka cīņa par goda pjedestālu ar “Williams” būs ļoti līdzīga. “Pirmais iespaids pēc testiem bija ļoti pozitīvs. Šis ir tikai apliecinājums tam. Izskatījās, ka esam ļoti tuvu “Williams”. Tagad, kad esam saņēmuši tam apliecinājumu, laiks pakāpties soli augstāk sacīkstēs.”

Austrālijas lielās balvas sacīkšu sākums pl. 7:00 pēc Latvijas laika. Sacīkstes tiešraidē varēs vērot “Viasat Sport Baltic” kanālā, un atkārtojumā pl. 12:10, kā arī pl. 21:00 “TV6” kanālā.

1 KOMENTĀRS