Pienācis laiks jau trešajam sezonas posmam, kas norisināsies Ķīnā, Šanhajas trasē, kur sacīkstes regulāri notiek kopš 2004. gada. Trasi projektējis Hermans Tilke, kas atbildīgs par lielu daļu no trasēm, kas šobrīd atrodamas F1 kalendārā. Sacīkstes Ķīnā bieži izrādās neparedzamas, jo nereti sacīkšu norisē mēdz iejaukties laikapstākļi.

Sacīkstes Šanhajā notikušas 11 reizes, tomēr līdz šim nevienam braucējam nav izdevies izcīnīt uzvaru divus gadus pēc kārtas. Luisam Hamiltonam šogad būs iespēja šo tradīciju lauzt. Tieši viņš bijis veiksmīgākais braucējs Ķīnā – izcīnītas 3 uzvaras (2008., 2011., 2014. gadā), 4 reizes Hamiltons startējis no pirmās pozīcijas, kā arī ir vienīgais braucējs, kam izdevies izcīnīt 2 ātrākos apļus. Tomēr ne viss vienmēr bijis gludi – daudzu fanu atmiņās joprojām palikusi Hamiltona izslīdēšana boksu celiņā debijas sezonā, kas, iespējams, izšķīra tā gada čempiona titula likteni.

“F1LV

Tikmēr Hamiltona komandas biedrs Niko Rosbergs 2012. gada Ķīnas GP izcīnīja savu pirmo uzvaru karjerā. Īpašas atmiņas par trasī arī Fetelam, kurš 2009. gadā izcīnīja savu 1. uzvaru “Red Bull” sastāvā (2. uzvara karjerā), tomēr sekojošo četru sezonu laikā, kurās visās Fetels kļuva par čempionu, pie uzvaras tikt neizdevās. No aktīvajiem braucējiem Ķīnā uzvarējis arī Alonso (2005. un 2013. gadā), Raikonens (2007) un Batons (2010).

“Pirelli” riepu ražotājs sagatavojis plakātu ar svarīgāko informāciju par riepām gaidāmajās sacīkstēs:

Pirelli_Chi_2015

Arī finanšu kompānija UBS ir izstrādājusi uzskatāmu materiālu par sacīkstēm Ķīnā:

UBS_Chi_2015

Ķīnā bieži vien gaisa temperatūra ir ļoti zema, it īpaši, salīdzinot ar sacīkstēm Malaizijā. Šogad gaidāms nedaudz siltāks laiks – svētdien gaiss varētu iesilt līdz 20 grādiem pēc Celsija skalas. Pagaidām lietus netiek solīts, tomēr iespējami nokrišņi pēc svētdienas vakarā pēc sacīkstēm, kad komandas jau dosies prom no trases.

Par favorītiem uz uzvaru sacīkstēs joprojām tiek uzskatīti “Mercedes” braucēji, tomēr pēc uzvaras Malaizijā, “Ferrari” izredzes dramatiski pieaugušas. Tāpat nevajadzētu aizmirst par “Williams” braucējiem, kuri sola būt daudz tuvāk līderiem nekā Austrālijā un Malaizijā. Savas prognozes varat iesniegt F1.LV prognožu līgā, kur arī varat iepazīties ar vairāku ekspertu minējumiem.

Sacīkstes tiešraidē varēs vērot “Viasat Sport Baltic” kanālā no pl. 8:50, kā arī atkārtojumā kanālā “TV6” pl. 21:00. Motorsporta faniem svētdienas vakars notikumiem bagāts – pl. 22:00 starts MotoGP sacīkstēm Amerikā, savukārt pusotru stundu vēlāk IndyCar posms Luiziānā. Savukārt “MotorsTV” kanālā šajā nedēļas nogalē iespējams vērot Haralda Šlēgelmilha debiju Lamborghini Blancpain Super Trofeo čempionātā. Pirmās sacīkstes sestdien pl. 15:50 (“MotorsTV” rāda pl. 21:30), otrās sacīkstes vērojamas tiešraidē svētdien pl. 12:15. Svētdien tiek uzsākta arī 2015. gada WEC sezona, kas sāksies ar 6 stundu sacīkstēm Silverstounā.

Ķīnas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 5:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 9:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 7:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 10:00
Sacīkstes Svētdien pl. 9:00