Kimi Raikonens uzrādījis ātrāko apļa laiku pirmajos treniņbraucienos Sakiras trasē, par 0,2 sekundēm pārspējot savu komandas biedru Sebastianu Fetelu. Trešais palika “Williams” braucējs Valteri Botass.

Jau pašās pirmajās minūtēs tehniskas ķibeles piemeklēja “McLaren” vienību. Uzsākot savu otro apli, trasē sagriezās un palika Džensons Batons. “Mclaren” jau paziņojuši, ka problēma meklējama “Honda” dzinējā. Savukārt, ar jaudas zudumiem nācās cīnīties “Ferrari” braucējam Sebastianam Fetelam. Abi “Ferrari” braucēji kopā veica tikai 25 apļus, kamēr “Lotus” padevās ražīgs dienas sākums – Džolions Palmers veica 31 apli, bet Pastors Maldonado par 8 mazāk. Otrajos treniņos Palmeru nomainīs Romēns Grožāns, kuram šodien 29. dzimšanas diena.

Labāko desmitniekā iekļuva arī abi “Toro Rosso” un “Red Bull” komandu braucēji, kā arī Fernando Alonso, Felipe Nasrs un Felipe Masa. “Mercedes” braucēji pēdējās minūtēs, kad trases saķere bija vislabākajā stāvoklī, trasē nedevās, tādēļ abi braucēji ierindojās tabulas lejasgalā, pārspējot vien Ēriksonu un “Manor” braucējus, tomēr satraukumam nav pamata. Visticamāk, objektīvāku spēku samēru varēsim vērot pēc otrajiem treniņbraucieniem.

1 KOMENTĀRS

 1. da labi! besii aaraa kad Merki speelee pasleepes. tipa njirgaajaas par paareejiem. atnaak uz kvalu un aizvizinaas uz pirmo starta rindu.

  jaapiekriit Horneram. Seba RedBullsa paarsvars nevienu briidi nebija tik graujosh kaa shobriid SidrabaBultaam.

 2. Āris komente ta tirgus tante stasta pa veciem kapostiem 😀

  domaju ka mersi ir macijusies no savam kludam iepreksejos posmos kad bija karsts un visu treninu reguleja setapu, jo saja trase ir izteikta slodze uz aizmugurejajm riepam, ka rezultata ja balanc nav labs tad var sanak ka bus papildus pitstops jataisa. jo sodien trases temperetura bij 53 gradi tada temp jau olu var uzcept 😀 lidz ar to mersi apzinas ka ferarri ir butiskas prieksrocibas riepas taupisana.

  intresanti bus skatities kas notiks ar smilsu vetru kas bij pagajuso nedel, it ka sola ka ta varetu atgrieties ar atrumu lidz 60-80 km/h

   • tas ir neticami cik aatri atdziest tuksnesis peec saulrieta.

    man interesee redzeet kaa komandas tiks galaa ar setapiem pie tik krasaam temperatuuras svaarstiibaam.

   • Jo tuvāk tā valsts ir ekvatoram, jo straujāka dienas, vakara nomaiņa un temperatūras svārstības, nav tā kā Latvijā, lēnā garā uznāk vakars… Nu un piķis arī no putras pārvēšās par aukstu “betonu”, tā kā stratēģija pareizajā momentā daudz ko nozīmē. Jenķiem dienvidu štatos vakara gonkās tā pati šaize, kā Rīgas Domei, kad nakts “pārsteiz mūs nesagatavotus” un puse no tīmiem pa galvu, pa kaklu cenšās kautko mainīt regulējumos…

 3. Tak Ķīnā jau bija joks, kad Messeršmiti kvalā (2rajā kārtā vai 3šajā?) izmantoja tikai 1nu mīksto riepu komplektu un to pašu 3 apļiem: ieskrējienam, ātrajam, bremzēties. Sacenes laikā viņi varēja jebkādu stratēģiju spert ārā, tāpat ne VET ne RAI neapbrauktu.