Šonedēļ Bahreinā atklāta 2015. gada GP2 sezona. Par pirmās sacīkstes uzvarētāju kļuva “McLaren” sistēmas braucējs Stofels Vandūrns, bet svētdienas sacīkstēs triumfēja Rio Harjanto.

Kvalifikācijā lielisku sniegumu nodemonstrēja “ART” komandas braucēji – Vandūrns izcīnīja pole position, bet viņam blakus stājās komandas beidrs Nobuharu Macušita. Uzreiz aiz viņiem – Alekss Linss un Artūrs Piks.

“F1LV

Starts Macušitam sanāca pagalam neveiksmīgs, un izbraucot pirmo līkumu līderpozīcijas saglabāja Vandūrns, kam sekoja Linss. Cīņā par trešo vietu “Arden” braucējs Normans Nato vienā no lēnākajiem līkumiem nogrieza ceļu Marčello, izraisot sadursmi, kurā cieta arī Piks un Geslijs. Visiem četriem braucējiem sacīkstes bija galā, un trasē devās drošības mašīna. Daļa braucēju izmantoja to, lai veiktu boksu apmeklējumu, tostarp visi vadošie braucēji, izņemot Vandūrnu, kurš tajos devās 10 apļus pirms sacīkšu beigām, atkrītot uz 8. pozīciju.

Par sacīkšu līderi kļuva Rossi, taču Vandūrns ar svaigām riepām bija vairākas sekundes aplī ātrāks, un apdzina amerikāņu braucēju priekšpēdējā aplī. Finiša līniju Rossi šķērsoja 3. vietā, pēdējā aplī zaudējot otro pozīciju “Campos” braucējam Rio Harjanto, kas izvēlējās tādu pašu stratēģiju kā Vandūrns. Harjanto sacīkstes uzsāka no 12. starta vietas.

GP2 Bahreinas 1. sacīkšu rezultāti
V Braucējs Komanda Laiks
1. S. Vandoorne ART 1:01:23.306
2. R. Haryanto Campos +5.056
3. A. Rossi Racing Engineering +5.497
4. J. King Racing Engineering +12.322
5. R. Visoiu Rapax +20.048
6. M. Evans Russian Time +25.543
7. N. Berthon Lazarus +27.729
8. J. Leal Carlin +28.463

Otrās sacīkstes no pole position uzsāka Džulians Līls, kas 8. vietu pirmajās sacīkstēs izcīnīja tikai pēdējā līkumā. Kolumbiešu braucējam startā izdevās atstāt aizmugurē Miču Evansu, bet lielisku startu veica Harjanto, kas no 7. pozīcijas pakāpās uz 3. vietu.

Sadursmi jau sacīkšu sākumā piedzīvoja Džastins Kings un Serhio Kanamazass, kas jau iepriekš ieguvis reputāciju kā ļoti agresīvs braucējs, kas bieži piedzīvo kontaktu ar citiem braucējiem. Kanamazasa sacīkstes bija beigušās, bet Kinga mašīna nebija nopietni cietusi, kas ļāva “Racing Engineering” braucējam turpināt sacīkstes, finišējot uzreiz aiz punktiem.

Evanss drīz vien iesaistījās cīņā ar Harjanto un Vizo, lai noturētu otro pozīciju, taču cīņā uzplēsa riepu, kā rezultātā, devās boksos un no cīņas par augstvērtīgu rezultātu izstājās. Tikmēr Harjanto noķēra un apdzina Līlu.

Lielisku sniegumu demonstrēja pirmo sacīkšu uzvarētājs Stofels Vandūrns, kurš līdz finišam pamanījās pakāpties līdz otrajai vietai. Trešais finiša līniju šķērsoja “Lazarus” braucējs Natanjels Bērtons, kurš pēdējos apļos tika garām Aleksandram Rossi. “Lazarus” komandai šis ir pirmais goda pjedestāls komandas vēsturē. Piektais finišēja pole position īpašnieks Līls.

GP2 Bahreinas 2. sacīkšu rezultāti
V Braucējs Komanda Laiks
1. R. Haryanto Campos 41:35.490
2. S. Vandoorne ART +3.004
3. N. Berthon Lazarus +5.639
4. A. Rossi Racing Engin. +6.258
5. J. Leal Carlin +13.945
6. N. Matsushita ART +15.923
7. R. Visoiu Rapax +19.794
8. A. Negrao Arden +20.159

Līdz ar to par kopvērtējuma līderi ar 43 punktiem kļuvis Stofels Vandūrns, kam ar 33 punktiem seko Harjanto, bet trešais ir Rossi, kurš, pateicoties divām stabilām sacīkstēm, iekrājis 23 punktus. Komandu vērtējumā vadībā ar 50 punktiem ir Vandūrna un Macušitas pārstāvētā “ART” vienība.