Manor” komanda pirms Kanādas GP posma ir paziņojusi par jauna sponsora piesaisti. “Airbnb” kompānija logo parādīsies uz “Manor” formulas purngala un dzinēju pārsega. (Jāpiebilst, ka “Airbnb” ir naktsmītņu organizēšanas kompānija, kuras pakalpojumus jau vairākus gadus pats izmantoju visos ārzemju braucienos un noteikti iesaku visiem ceļotgibētājiem.) Paralēli “Manor” apstiprināja, ka komandas rezerves pilots būs šveicietis Fabio Leimers, kurš 2013.gadā izcīnīja uzvaru GP2 čempionātā.

F1 komandu bosi Monreālā noorganizēja kārtējo tikšanos, kuras laikā vienbalsīgi noraidīja piedāvājumu atgriezt degvielas uzpildi sacīkstēs, kas nozīmē, ka tuvākajā laikā mēs to nepiedzīvosim. Sākotnēji šo noteikumu izmaiņu jau uz 2016.gadu piedāvāja F1 Stratēģiskā grupa un pamatojums bija uzlabot sacīkšu šovu, aizmirstot par drošību un izmaksām. Tomēr vairāki komandu stratēģijas speciālisti prezentēja pētījumus, kas pierādīja, ka degvielas uzpildes atgriešana neuzlabotu sacīkšu šovu. Viens no pierādījumiem balstās uz pirmo sezonu, kad degvielas uzpilde tika aizliegta – 2010.gadā trasē bija divas reizes vairāk apdzīšanu nekā gadu iepriekš, kad degvielas uzpildes sacīkšu laikā bija atļauta. Turklāt uzpildes atgriešana liktu atgriezties pie kvalifikācijas ar degvielas daudzumu, kas vajadzīgs sacīkstes sākumam, kas savukārt nomaskē reālo formulu ātrumu. Uzpildes atgriešana sezonā papildus katrai komandai izmaksātu aptuveni 1 miljonu Eiro.

Kanādas GP ceturtdienas preses konferencē piedalījās Pastors Maldonādo, Serhio Peress, Luiss Hamiltons, Daņila Kvjats, Makss Verstapens un Felipe Masa, kurš iepriekš asi kritizēja Verstapenu par avāriju Monako. Žurnālisti nelaida garām iespēju abus izjautāt par šo incidentu un nostāju attiecībā uz to.

1 KOMENTĀRS

 1. Stratēģiskajā Grupā sēž 6 (sešu!) F1 tīmu priekšstāvji.

  atkal jācitē Maiks Lourenss –

  The FIA has formed the Formula One Strategy Group which proves the adage that a committee has the intelligence of the dimmest present minus one point of IQ for every member.

 2. Turklāt uzpildes atgriešana liktu atgriezties pie kvalifikācijas ar degvielas daudzumu, kas vajadzīgs sacīkstes sākumam, kas savukārt nomaskē reālo formulu ātrumu.

  Nu nu… tas tieši bija interesantāk, neprognozējamāk un vairāk iespējas stratēģijām.

  Un ja arī ir 1M, lai to visu atgrieztu, tad tās nu nav nekādas nenormālās izmaksas.

  • tieši tā, man arī nav īsti saprotama rulāde par to, ka ir slikti nomaskēt patieso formulu ātrumu..

   jo skatīties, kā ātrākie spēkrati nozūd tālēs zilajās, tas nu nav neko aizraujoši.. un kur tad paliek tik daudznodrāztā tēze par pilota ‘talanta’ nozīmību, by the way??