Jaunā “Haas F1” komanda paziņojusi, ka Estebans Gutjeress būs viens no pilotiem 2016. gadā sezonā. Pirmo braucēju “Haas” apstiprināja oktobra sākumā, un tas bija Romēns Grožāns.

Gutjeress formulā 1 debitēja 2013. gadā, “Sauber” vienībā un tur pavadīja divus gadus. Pēc neveiksmīgās 2014. gada sezonas meksikānis zaudēja vietu komandas sastāvā, un kļuva par “Ferrari” komandas rezervistu. Gutjeress 2015. gada sezonas laikā piedalījās tikai divās testu dienās, taču viņa amats “Ferrari” ļāva viņam būt vienam no galvenajiem kandidātiem uz “Haas”. Gutjeresa labākais F1 sasniegums ir 7. vieta 2013. gada Japānas GP izcīņā.

“Es iepazinu Estebanu pateicoties mūsu sadarbībai ar “Ferrari”, un redzot ko viņš ir darījis lai tur nokļūtu, kļuva skaidrs, ka viņš ir pareizā izvēle mūsu komandai,” stāsta komandas īpašnieks Džīns Hāss. “Viņš ir jauns un izsalcis, taču nav nepieredzējis. Viņa pavadītie divi gadi F1 sacīkstēs ir devuši viņam labu sacīkšu pieredzi, un šīs sezonas pavadīšana “Ferrari” kā trešajam pilotam ir ļāvusi viņam redzēt kā strādā tāda komanda kā “Ferrari”.

Gutjeress piebilst: “Šī ir lieliska iespēja, kas radusies pateicoties apvadītajam laikam “Ferrari”, un es to centīšos izmantot. Džīns Hāss tic man, un es ticu tam ka viņš gatavojas F1 ļoti nopietni. Braukt konkurētspējīgā mašīnā ar “Ferrari” motoru ir ļoti īpaši, un es novērtēju viņa ticību man. Es ticu, ka mēs spēsim sasniegt lieliskas lietas kopā.”

Gutjeress “Haas F1 Team” sastāvā tika apstiprināts piektdienā pirms Meksikas GP sacīkstes, savu fanu un sponsoru priekšā. “Haas” komanda būs pirmā Amerikas komanda pēc aptuveni 30 gadu pārtraukuma.