Lielisku punktu 2015. gada sezonai pielicis latviešu autosportists Haralds Šlēgelmilhs, kurš leģendārajā Sebringas trasē kopā ar krievu braucēju Stepanovu, izcīnīja uzvaru Lamborghini Blancpain Super Trofeo čempionātā 2. braucienā. Pirmajā braucienā Šlēgelmilham nācās samierināties ar 18. vietu.

”Trase ir ātra, bīstama un ļoti sarežģīta. Principā kopš tā ir uzbūvēta, 60 gadu laikā nekas nav mainījies. Tieši tāpēc treniņos vairāk ļāvām braukt komandas biedram. Treniņu sesijās nobraucu vien piecus pilnus apļus, kas priekš tādas trases arī man ir nedaudz par maz un varbūt arī ir par iemeslu ne pārāk apmierinošajam rezultātam manā kvalifikācijs braucienā. Attiecīgi startēsim no 11. un 20. vietas. Jebkurā gadījumā attiecībā uz otro kvalifikāciju stratēģija atmaksājās, jo komandas biedrs Miša kvalificējās TOP 20, ko viņš līdz šim vēl nekad nebija paveicis.”

Šādus komentārus pēc kvalifikācijas izteica latviešu autobraucējs. Pirmajā braucienā ātrums netrūka, taču neilgi pirms finiša zaudētas vairākas pozīcijas un gala rezultātā 18. vieta ar piekto ātrāko brauciena apļa laiku. Tieši pirms otrā brauciena sekoja lietusgāze, kas izjauca sākotnēji sagatavotās sacīkšu stratēģijas.

Atšķirībā no lielākās daļas ekipāžu, kas žūstošajā Sebringas trasē boksos devās vienreiz, Šlēgelmilhs/Stepanovs tāpat kā vēl neliela daļa konkurentu izlēma veikt divus boksu apmeklējumus, pēdējo nogriezni veicot ar slikiem. Šī neapšaubāmi bija pareiza izvēle, jo Haralda ātruma pārsvars bija iespaidīgs un, sākoties pēdējam aplim, jau bija izdevies pakāpties līdz 5. pozīcijai.

Pēdējā aplī Šlēgelmilha zaļais “Lamborghini” strauji pašāvās garām līderiem, samulsinot pat sacīkšu komentētājus. Šķērsojot finiša līniju, pārsvars pār otrajā vietā finišējušo ekipāžu bija nepilnas 3 sekundes, bet pār 3. vietā esošo – 5 sekundes, kā arī tika pārliecinoši uzrādīts sacīkšu ātrākais aplis.

Fantastika. Mēs izspēlējām lielisku stratēģiju. No sākuma bija grūti, taču vēlāk trase palika sausāka un mēs varējām braukt ātrāk. Arī mašīna bija perfekta. Bija liela jautrība, jo katrā aplī veicu pa divām trim apdzīšanām. Esmu priecīgs, jo lielisks veids, kā pabeigt sezonu. Pēdējais aplis? Bija neliels spiediens, jo pa radio teica, lai apdzenu konkurentus, taču jāsaka, ka bija viegli, jo es biju ātrāks par viņiem.

Video: pilns abu braucienu ieraksts

1 KOMENTĀRS

  1. …man žoklis atkārās….šis te varētu būt viens no spilgtākajiem sacīkšu paraugstundas momentiem stratēģijas izspēles jomā visā motoru sporta vēsturē…. kautkas tāds ir ,,leģendāro arhīvu,, vērts…