Bijušais F1 braucējs Marks Vēbers kopā ar Brendanu Hārtliju un Timo Bernāru kļuvuši par šīs sezonas izturības sacīkšu seriāla WEC čempioniem, taču pats 6 stundu brauciens Bahreinā nemaz negāja tik gludi. Jau pēc 30 minūtēm viņu vadītajam “Porsche” radās problēmas ar jaudas padevi, kā rezultātā augstāk par 5. vietu tikt neizdevās, taču ar to bija pietiekami titulam. Interesanti, ka Marks Vēbers līdz šim ne reizi nebija noslēdzis sezonu ar titulu, pat ne F3000 un Austrālijas Formula Ford laikos.

Uzvaru izcīnīja otra “Porsche” ekipāža ar Nīlu Janī, Marku Lību un Romēnu Dimā. Otrajā vietā finiša līniju šķērsoja “Audi” ekipāža Faslers/Trelujērs/Loterers, kuriem, neraugoties uz goda pjedestālu katrā no 8 posmiem, līdz titulam pietrūka 5 punkti. Trešo vietu sasniedza “Toyota” braucēji Saracins/Konvejs/Vurcs. Aleksam Vurcam tas bija pēdējais posms karjerā.

NASCAR Sprint Cup Series sezona noslēgusies ar Kaila Buša uzvaru, kas ļāva 30 gadus vecajam Bušam pirmo reizi karjerā kļūt par čempionu. Buša sezona sākās smagi – avārijā Deitonā lauzta labā kāja un kreisās kājas pēda. Savainojums lika Bušam izlaist nākamos 10 posmus, tomēr īsi pēc atgriešanās Bušs guva 4 uzvaras, kā arī stabili veica sezonas pēdējos posmus.

Otro vietu izcīnīja pērnā gada čempions Kevins Hārviks, paliekot otrajā vietā arī čempionāta ieskaitē. Trešais finišēja Breds Keselovskis, bet četrkārtējais čempions Džefs Gordons, kuram šis bija pēdējais brauciens karjerā, finiša līniju sķērsoja sestajā vietā. Pēdējam no titula pretendentiem Martinam Truē cīņā par titulu īsti iesaistīties neizdevās, rezultātā paliekot 12. vietā.

Nedēļas nogalē Londonā aizvadītas čempionu sacīkstes. Nāciju kausā uzvaru izcīnīja Anglijas pirmā komanda ar trīskārtējo WTCC čempionu Endiju Priolu un divkārtējo BTCC čempionu Džeisonu Pleito sastāvā. Viņi finālā pieveica Vācijas duetu – Sebastianu Fetelu un Niko Hilkenbergu. Pleito bija ātrākais 1 no 4 braucieniem, bet Priols izmantoja visas 7 sev dotās izdēvības, ieskaitot izšķirošo braucienu pret Hilkenbergu. Pērnā gada čempioni Toms Kristensens un Peters Solbergs, pēc diviem sīviem braucieniem pret Vāciju, apstājās pusfinālā.

Individuālajā ieskaitē titulu guva četrkārtējais F1 čempions Sebastians Fetels, kurš finālā pieveica Lemānas leģendu Tomu Kristensenu, kļūstot par otro F1 braucēju aiz Romēna Grožāna 2012. gadā, kam izdevies uzvarēt šai pasākumā (2004. gada čempions Kovalainens tobrīd vēl nebrauca F1). Ceļā uz titulu Fetels apturēja Peteru Solbergu, niko Hilkenbergu, kā arī pagājušā gada čempionu Deividu Kulthardu. Par nelielu pārsteigumu parūpējās GT sēriju braucējs Alekss Bankombs, kurš aizcīnījās līdz pusfinālam, pieveicot nāciju kausa varoni Priolu.

Šai nedēļas nogalē norisinājās arī leģendārās Makao sacīkstes, kur kvalifikācijas sacīkstēs pirmais finišēja Antonio Džiovinaci, taču saņēma sodu par avārijas izraisīšanu ar Dani Hunkandellu. Uzvara tika piešķirta Fēliksam Rozenkvistam, kurš vēlāk uzvarēja arī galvenajā braucienā, aiz sevis atstājot Čarlzu Leklerku un Aleksandru Simsu.

Tikmēr GP2 čempionātā turpina dominēt Stofels Vandūrns – 1. un 2. vieta Bahreinā. Otrajā braucienā uzvara Mičam Evansam, kurš pirmajā braucienā ieguva 3. vietu. Neveiksmi piedzīvoja potenciālais vicečempions Alekss Rosi, kurš šai nedēļas nogalē punktus neguva. GP3 sērijās uzvaras Marvinam Kirhoferam un Lukam Džiotto, tikmēr Estebans Okons pārtrauca savu 9 sacīkšu ilgo sēriju, kurās viņš finišēja 2. vietā. Lai gan otrajā braucienā Okons ieguva 2. vietu, tomēr pirmajā braucienā viņš to zaudēja Emilam Bernstorfam pēdējā aplī. Kopvērtējumā pirms pēdēja posma Džiotto pārsvar pār Okonu ir 2 punkti. Sezonas noslēgums – šonedēļ Abū Dabī.

5 KOMENTĀRI

  1. Nu ta beidzot Krūms savāca Čeisu, bet tas jau daļēji dēļ tās loterijas, kas jau pagāšgad tika ieviesta, kad līdzīgā stilā, kā tenisā, atsijājās arvien vairāk braucēju. To Makao F3 bija diezgan interesanti paskatīties: kā tie velni pamanās tikt viens otram garām, nav izprotams, jo Monako salīdzinājumā ar Makao ir “ļoti plašs autodroms” 🙂

  2. ..parasta biezo izklaide…kāds tur čempionu čempions….to pašu var uzrīkot pļaviņā izveidotā trasē ar kaimiņpuišiem….šī pasākuma galvenā ideja nav autosports, bet gan simboliska pilotu saiešana liekai sevis un sponsoru publicitātei…..