abu-dabi-rezultatiStraujiem soļiem finišam pietuvojusies 66. Formula 1 sezona, kas šogad noslēgsies Jasmarinas trasē Abū Dabī, kas līdz šim bijis sezonas noslēdzošais posms 3 reizes (2009., 2010. un 2014. gadā). Sacīkstes, kā jau šeit ierasts, sāksies dienasgaismā, bet finišs tiks sasniegts pēc saulrieta pie mākslīgā apgaismojuma.

Līdz šim Abū Dabī trasē sacīkstes norisinājušās 6 reizes. Lai gan apdzīšanas manevri šai trasē nav bieži, tomēr tikai vienu reizi pole position ieguvējam izdevies nosargāt pirmo vietu arī sacīkstēs. To 2010. gadā “Red Bull” sastāvā paveica Sebastians Fetels, kurš Abū Dabī uzvarējis 3 reizes (arī 2009. un 2013. gadā). Pa 2 panākumiem ir Luisam Hamiltonam – pērn “Mercedes” sastāvā, bet 2011. gadā ar “McLaren”, savukārt 2012. gadā savu pirmo uzvaru pēc atgriešanās F1 izcīnīja toreizējais “Lotus” braucējs Kimi Raikonens.

Katram braucējam par šo trasi ir savas atmiņas – Felipe Masa ir vienīgais, kas te guvis punktus katru reizi, kad piedalījies, Vils Stīvenss šai trasē pagājušogad piedzīvoja debiju, Luiss Hamiltons pērn tieši Abū Dabī nodrošināja savu otro titulu, bet Daniels Rikjardo pirmo reizi karjerā uzstādīja ātrāko sacīkšu apli.

abu-dhabi-track

Laikapstākļi Abū Dabī pārsteigumus nerada – gaidāms silts, sauss, saulains laiks. Temperatūra turēsies 25-30 grādu robežās, pamazām krītot sacīkšu laikā, kas var ietekmēt riepu uzvedību, tādējādi liekot braucējam būt spējīgam ātri pielāgoties izmaiņām.

ubs-formula-1-f1-race-strategy-briefing-infographic-abu-dhabi-yas-marina

Abū Dabī GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 11:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 15:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 12:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 15:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00

Lai gan čempionāta liktenis jau izšķirts, tomēr vairākas cīņas joprojām aktuālas. Vai Rosbergam izdosies turpināt uzvaru gājienu un noslēgt sezonu uz pozitīvas nots? Kādu prettriecienu spēs dot “Ferrari”? Kurš somu braucējs spēs noslēgt sezonu augstākā vietā? Vai Kvjats noturēs pārsvaru pār komandas biedru Rikjardo sezonas kovērtējumā? Vai “Toro Rosso” likvidēs 9 punktu deficītu pret “Lotus”? Savas prognozes un minējumus varat iesniegt F1.LV prognožu līgā, kur arī varat iepazīties arī ar vairāku ekspertu minējumiem, kā arī komentāru sadaļā.

[socialpoll id=”2311843″]