1997. gada F1 čempions Žaks Vilnēvs uzskata, ka čempionātam atkal jākļūst trakam un stulbam, lai atgūtu popularitāti fanu vidū. Kanādietis uzskata, ka nemitīgās noteikumu izmaiņas, kas padara visu sarežģītāku gan komandām, gan skatītājiem, esot tiekšanās kļūt par kaut ko, kas F1 nav.

“Tā cenšas kļūt par izturības sacīkšu auto kaut kādā hibrīda formā. Turklāt hibrīdtehnoloģijas sver 100 kilogramus, kas padara mašīnas par 4 sekundēm aplī lēnākas. Tas vairs nav F1, tas nav ekstrēmi, kā arī kļūst bezjēdzīgi. Formulai 1 jābūt ekstrēmai, nepieejamai, stulbai un trakai, tā, kā tas vienmēr bijis. Tā ir laboratorija, kuras limits ir debesis.” Vilnēvs arī paudis nepatiku pret apdzīšanai draudzīgo DRS sistēmu.

Šoruden 44 gadus vecias Vilnēvs pievienojās “Venturi” komandai Formula E čempionātā, taču abas puses pēc blāvā sezonas sākuma vienojušās par sadarbības pārtraukšanu. Par Vilnēva aizstājēju kļuvis Maiks Konvejs. Pats Vilnēvs arī uzsvēris, ka Formula E un Formula 1 čempionāti nav radīti, lai sacenstos, un tie ir divi pilnīgi pretējas nozīmes čempionāti.