Šīs sezonas pirmajā posmā Austrālijā, kā jau ierasts, blakus jau fanu iemīļotiem braucējiem stāsies arī dažas jaunas sejas. Katram no viņiem ceļš uz autosporta virsotni bijis atšķirīgs, tomēr ambīcijas visiem ir pašas augstākās. Šoreiz iepazīsim tuvāk “Manor” braucēju Paskālu Verleinu.

PW_bioPar Paskālu Verleinu jau kādu laiku tiek runāts kā par vienu no pēdējā laika talantīgākajiem autosportistiem. To Verleins apliecinājis godam – 16 gadu vecumā pārkāpis no kartinga formulā un uzvarējis kaut reizi katrā sezonā.

Plašu publikas atzinību vācieša un maurīcietes ģimenē dzimušais Verleins guva 2014. gada čempionu sacīkstēs, kad, pieveicot tādus braucējus kā Tomu Kristensenu, Džolionu Palmeru, Robiju Gordonu un Estebanu Okonu, “Mercedes” komandas protežē iekļuva finālā, kur piekāpās Deividam Kulthārdam.

Foto: Aldis Putniņš

Lai gan pēdējos gadus Paskāls Verleins startējis salonautomobiļu čempionātā, lielām problēmām pārorientēties uz formulām nevajadzētu būt, pateicoties pieredzei zemākās sērijās šīs dekādes sākumā, kā arī vairākām testu sesijām pie “Force India” un “Mercedes” stūres, kur 21 gadu vecais jaunietis uzrādījis ļoti atzīstamus rezultātus.

“Viņam pilnīgi noteikti ir visas vajadzīgās prasmes, lai brauktu F1 un pat kļūtu par ļoti veiksmīgu braucēju.”

Verleinu uzslavēt nekautrējas arī “Mercedes” F1 komandas vadītājs Toto Volfs, kuram pievienojas arī “Manor Racing” komandas īpašnieks Stefans Ficpatriks, uzskatot ka Verleinu gaida spoža nākotne, pateicoties lieliskajām spējām ko pēdējos gadu laikā viņš uzrādījis testos un DTM čempionātā.

DTM ceļš

Paskāls Verleins kļuvis par vienu no nedaudzajiem braucējiem pēdējo gadu laikā, kura pēdējais solis pirms došanās uz Formula 1 čempionātu ir DTM. 2011. gadā tieši šo sēriju čempionam Polam di Restam “Mercedes” nodrošināja izdevību startēt “Force India” vienības sastāvā. Lai gan di Resta tika uzskatīts par reālāko Šūmahera aizvietotāju “Mercedes” komandā vairāku sezonu garumā, tomēr vācu vienība nolēma vērsties Luisa Hamiltona virzienā.

Trīs sezonu laikā di Resta cīnījās līdzīgi ar Adrianu Zutilu un Niko Hilkenbergu, tomēr lieli panākumi izpalika un brits atgriezās DTM, kur nesen braukuši arī Ralfs Šūmahers, Deivids Kulthārds, Vitālijs Petrovs un Timo Gloks, taču šosezon di Resta pildīs “Williams” rezerves braucēja lomu. DTM garšu pirms došanās uz F1 izbaudīja arī Meri, Albērs un Vinkelhoks, tomēr konkurētspējīgās F1 komandās tā arī netika.

Vai Verleinam veiksies labāk? Franču talants Estebans Okons, kurš ieņems Verleina vietu “Mercedes” vienībā jau paziņojis, ka šis čempionāts būšot labāka sagatavošanās F1 nekā GP2 – ceļš, ko izvēlējās Palmers un Harjanto. Pats Verleins gan uzskata, ka DTM un F1 nav daudz kopīga.

[socialpoll id=”2342192″]