d_Haas_prez
Haas_bio

Foto: Aldis Putniņš

Šīs sezonas pirmajā posmā Austrālijā, kā jau ierasts, blakus jau fanu iemīļotiem braucējiem stāsies arī dažas jaunas sejas. Katram no viņiem ceļš uz autosporta virsotni bijis atšķirīgs, tomēr ambīcijas visiem ir pašas augstākās. Turklāt šosezon varam atrast ne tikai jaunas sejas braucēju rindās – pēc ilgāka pārtraukuma ASV ir sava sacīkšu komanda – “Haas”. Iepazīsim jaunpienācējus tuvāk…

Barselonas testi pierādīja, ka Džīna Hāsa solījumi par cīnīšanos par punktiem jau komandas debijas sezonā nav tikai tukši vārdi. Protams, izturības ziņā vēl tāls ceļš ejams, tomēr ambiciozais amerikāņu projekts šobrīd jau izskatās ātrāks par “Manor” ražojumu, minot uz papēžiem arī “Sauber” vienībai.

“F1LV

Kā jau nereti pierādījies, svarīgākā panākumu atslēga ne vienmēr meklējama komandas budžetā, bet gan pareizajos cilvēkos un šai jomā “Haas” komanda nudien paveikusi labu darbu. Komandu vadīs Gunters Steiners, kas autosportā pavadījis vairākas dekādes. Par braucējiem apstiprināti divi ambiciozi talanti ar sacīkšu pieredzi, bet tehniskajā nodaļā pārvilināti vairāki bijušie “Red Bull” darbinieki.

Lai gan pēdējo gadu laikā jaunām komandām F1 nav gājis viegli, tomēr sadarbība ar “Ferrari” un pamatīgā pirmssezonas gatavošanās, neraugoties uz arvien ierobežotākām testu iespējām, noteikti palīdzēs. Lai gan Grožāns noliedz, ka pievienošanās “Haas” vienībai būtu solis ceļā uz Raikonena vietu “Ferrari”, tomēr nevar noliegt, ka tas tikai palīdzēs uzturēt veselīgu un motivētu konkurenci komandas biedru vidū. Lielus pārstigumus no amerikāņu komandas šogad negaidīsim, bet reizi pa reizei punktos vajadzētu aizķerties.

“Haas” nav “Haas”

Lai gan “Haas” komanda šogad aizvadīs pirmo sezonu Formula 1 čempionātā, tomēr šis nosaukums nebūs pārāk svešs pieredzējušākiem autosporta līdzjutējiem, jo 1985. un 1986. gada čempionātos, izmantojot “Lola” ražotās šasijas jau startēja “Team Haas Ltd.” vienība. Ambiciozo amerikāņu projektu vadīja Karls Hāss, kuram gan nav radniecīgu saišu ar jaunās “Haas F1 team” vadītāju Džīnu Hāsu.

Tomēr, lai vēl vairāk sajauktu galvas autosporta faniem, abu vīru vadītās komandas izmēģinājušas spēkus NASCAR čempionātā, tiesa gan, Karla Hāsa spožākais CV ieraksts meklējams CART un ChampCar čempionātos, kur viņa un aktiera Pola Ņūmena radītā “NHR” vienība palīdzēja līdz titulam aizvest Mario Andretti, viņa dēlu Maiklu, Naidželu Manselu, Kristiano da Matu, kā arī Sebastianu Burdē, turklāt pēdējo pat četras reizes. Mērķis iekarot IndyCar virsotni gan palicis nesasniegts.

[socialpoll id=”2342745″]