Par šodien notikušā Austrālijas GP spilgtāko mirkli noteikti kļuva “McLaren” braucēja Fernando Alonso mēģinājums apdzīt “Haas” komandu pārstāvošo Estebanu Gutjeresu, kas beidzās ar vienu no pēdējā laika iesaidīgākajām avārijām. Abi braucēji no formulām izkāpa paša spēkiem un pēc medicīniskām pārbaudēm atzīti par veseliem.

Esmu ļoti laimīgs, ka mēs abi varam šeit atrasties, man ir paveicies. Vēlos pateikties FIA par darbu pie drošības uzlabošanas, kas, iespējams, izglāba manu dzīvību.

Divkārtējais pasaules čempions arī paziņojis, ka notikušajā sadursmē nevaino savu konkurentu Estebanu Gutjeresu.

Manuprāt, tas bija sacīkšu incidents. Mēs abi cīnījāmies par pozīciju, un, acīmredzot, aizmirsām, ka braucām ar 300 kilometru stundā lielu ātrumu, pie kā katrs mazākais kontakts var pārtapt pamatīgā avārijā. Tas ir ļoti sarūgtinoši, jo nākas iesākt sezonu bez punktiem, bet dzinējs guvis bojājumus un, iespējams, to nāksies nomainīt pret jaunu.

Kā zināms, šosezon tika veiktas izmaiņas noteikumos un iepriekš sezonā atļauto 4 jaudas agregātu vietā, šogad braucēji varēs bez starta vietu soda izmantot arī piekto.

Fernando Alonso viedoklim piekrituši arī sacīkšu tiesneši, atzīstot, ka sadursme klasificējama kā sacīkšu incidents un neviens braucējs sodu nesaņems.

[socialpoll id=”2343921″]

28 KOMENTĀRI

 1. Vairāk pat izskatījās, ka ALO mazliet nokļūdijās trajektorijā, nevis GUT viņam nogrieza ceļu, ne stulbas, ne pārgalvīgas darbības tur tā īsti nebija, bet nu neesmu nekāds Čārlijs Vaitings utt., lai spriestu. Tā izskatījās. 🙂

   • ..Gutjerezs incidenta brīdī spaidīja pogas uz stūres , un viņa skats nebūt nebija vērsts uz kreiso atpakaļspoguli (nebija tam raksturīgās galvas pagriešanas sāņus)….. visdrīzāk Gutjerezs aizraujoties ar savas formulas regulēšanu , sāka bremzēt pāris tūkstošdaļas vēlāk.. – ar neapbruņotu aci to pamanīt nevar, taču bremzēšanas brīdī katra tūkstošdaļa ir no svara….par to secina arī Alonso asā stūres griešana sāņus pēdējā brīdī, jo pielaižot kļūdu bremzējot – formula turpina ,,taisno kustību,, , bet te tā pavirzījās sāņus momentāli …

   • Vutnāns k-gs, care to explain’ – kā GUT kāru NO AIZMUGURES būtu iespējis aizķert ALO, ja GUT tiešām bremzētu kādu momentu vēlāk???

    Jūsējās spekulācijas neņemot vērā, kur kurā brīdī skatījās/neskatījās GUT (un kāpēc) – kā GUT bremzēšanas punkts tai aplī salīdzinās ar iepriekšējiem? T.i. – kādi ir sausie fakti??

    Ko personīgi saskatu es (bet esmu zvērināts ALO anti-fans vēl kopš viņējā pēdējās sezonas tolaiku Renault tīmā, atzīstu godīgi un publiski) – drīzāk ALO izdarīja pārgalvīgu manevru tieši pirms bremzēšanas punkta, un, pēc visa spriežot, maķenīt nokļūdījās ar izpildījumu.

    JO – ja GUT patiesi bremzētu ātrāk, ALO viņu nevis tikai aizķertu no aizmugures, bet taranētu no sāniem. Tā ka, kariniet vien šo savu tejoriju par GUT pogu spaidīšanu kkur tik tumšā vietā, kur saule neiespīd, mister Wuttnan.

   • Austin – pirmkārt – savu drukas kļūdu izlaboju..
    otrkārt – ja Tu kautcik pārzinātu vienkāršākos tehnikas vadāmības principus, tad saprastu , ka šāda tipa avārijas jau ir notikušas agrāk , kad formulai atrodoties tuvu aizmugurē, un priekšā braucošajam , tad pietiek priekšā braucošajam uz sekundes simtdaļu mainīt savu bremzēšanas punktu un vēl pie tam pavirzīties uz malu (kā to izdarīja Gutjerezs) , tad ņemot vērā vēl plus to, ka turbulences iespaidā aizmugurē braucošais (pie liela ātruma) tiek ietekmēts arī bremzēšanas brīdī, tad arī sanāk šīs aizķeršanas.. ALO jau arī būtu izdevies izvairīties, ja GUT nebūtu veicis šo dažu centimetru kustību uz sāniem…. šis incidents ir līdzīgs Baričello un R.Šūmahera incidentam 2002 gadā, kad Bariks pārlidoja pāri Ralfam..un tāpat arī Ralfa un Vilnēva incidents, kad Vilnēvam ar Bar formulu bija tāds pats mēziens pret sienu tāpat kā Alonso…. tipisks bremzēšanas incidents…
    Treškārt – nezināju , ka šī bija nakts sacīkste un ārā bija tumšs 😀
    un pietkārt – Austin – nebojā sev nervus – just ignore me 😀

   • p.s. visu nosaka bolīdu kustības incidentu brīžos… GUT kustības, un ALO kustības…kad pilots pārsteidzas no aizmugures, tad vai nu nokūpina riepas, vai nu iemauc taisnā līnijā kādam pakaļā, jo formula tad vairs ,,neklausa,, un ieņem taisno virzienu….

   • Kā jau rakstīju iepriekš – ALO nekad nekļūdās, vai ne, Vutnāns k-gs?

    Varbūt izdomājiet vispirms tādu noturīgāku tejoriju, kā īsti GUT ir vainīgs pie kreša, pirms nododaties akan saviem grafomānijas priekiem.

    Tad Jums GUT ir bremzējis par vēlu, tad par agru, tad atkal uz sāniem novirzījies.. tikai svētā govs ALO, kuŗš uzbrauca GUT virsū NO AIZMUGURES, tā svētā govs, saprotams, ir tikai un vienīgi nevainīgs upuris.
    Kam ir jelkāda nojēga par tēmu, tiem jūsu kricelējumi pamatā ir uzjautrinoši – kā uzskatāms piemērs tēzei ‘kādi gan visādi lopiņi nedzīvo tai dieva pasaulītē’.
    Rakstu šeit vienīgi aiz principa, ka melus (jūsējos) atstāt vienus pašus publiskā telpā arī nevar.

   • p.s. ,,taranēt sānus,, – tas bija labs 😀 .. ilgi domāji???? 😀 …ārpus fizikas likumiem tas saucās…žēl ka mums te nav lapiņas un zīmuļa… sēdētu tu kā skolas solā, klausītu un zīmētu , kamēr pareizi uzzīmētu 😀

  • ..Austin – diezvai es Tev kautko spēšu ar faktu , faktu faktiem pierādīt , jo tam vajadzēs ilgu laiku…. – kā nekā Tev sākumā vajadzēs iziet kādu kursu drošas braukšanas skolā , lai vispār iepazītos ar tehnikas vadāmības pamatu pamatiem. es pat Tev adresi atstāšu:
   Adrese: Kalnciema iela 37, Rīga, LV-1046
   Tālrunis:67 450 430
   …un tikai pēc tā Tev vēlreiz būs jāapskatās video un jāizpēta nianses…
   un pats galvenais – jāatjauno cilvēciskās vērtības…jo patiess fans ir tāds fans , kurš ciena savu sporta jomu pēc tās būtības, nevis klaigā kā debīls futbola fans , ka tas ir tāds un tas ir šitāds, un mētā pudeles pa stadionu dauzot purnus blakusstāvošajam citās krāsās….. te es tev ieteiktu vizīti pie kāda laba speciālista – psihologa…
   Jelgava: O. Kalpaka iela 16-106. kab.
   Piesaki vizīti pa tālruni: +37126527788 (paķer arī Āri līdzi)
   …redz kā cenšos priekš Tevis 😀 ..bet jā – vērtības jau bērnībā ar žagaru bij jāiemāca….tas visdrīzāk jau par vēlu izdarāms…. arī es uzskatu Alonso par savdabīgu , bet tas nenozīmē, ka es viņu necienu kā pilotu… nav tāda pilota , kurš man imponētu tik ļoti, ka būtu pašam sev uzacis jārauj ārā 😀 ….un kur nu vēl nikrist tik zemu, lai citu priekšā apmētātu kādu ar akmeņiem (kā jūs to darat ar Alonso) , NEPAZĪSTOT CILVĒKU PERSONĪGI….
   un pēdējkārt – baidos, ka Tavi principi reiz sagraus tevi pašu 😀 ….just ignore me 😀

   • pagaidām gan Jums ar FAKTIEM gājis pašķidri, Vutnāns k-gs, kamēr IZDOMĀJUMI nāk biezā slānī.

 2. …pirms kāda laika es Tev jau uzdevu šādu jautājumu, tagad man Tev jājautā vēlreiz – ko tad Tu saproti ar vārdu – fakts …kādus lietiskus, notāra apstiprinātus dokumentus , vai kādu makulatūras kopiju?? ..vai arī šī latviešu valodas vārda nozīme tev pašam īsti nav skaidra..??… par formulu kustībām minēju , par to, kas notiek, ja kļūdās aizmugurē esošais pilots minēju, par GUT darbībām minēju , par to , kas notiek , ja priekšā braucošais kļūdās minēju un pat devu piemērus pagātnē???? kāds Tavā izpratnē tad ir šķidrs , un kāds tad ir biezs fakts , tad jājautā 😀 …tev vajag kādas iestādes izmeklējuma protokolu vai kā??? es tevi īsti nesaprotu cilvēciņ… ņem talkā arī vienkāršu loģiku – ne par velti virsraksts skan tā – ,,Alonso nevaino Gutjerezu,, – tātad viņam bija dots vārds , un bija iespēja izvēlēties – vainot vai nevainot Gutjerezu…. daži cilvēki tomēr visu par laimi ir sapratuši ….. ja tev vairs nav pie kā piesieties un nav ko teikt , tad nesaki neko , un neuztaisi no vārda ,,fakts,, kautkādu nezināmu zvēru 😀 … jej bogu kā mazs , apvainojies bērns….

 3. iesāciet kautvai ar to, Vutnāns k-gs, ka nodefinējiet pats sev vien (uz papīra, ja tik ļoti vajag kko kkur uzrakstīt), vai GUT bremzēja pārāk vēlu, vai pārāk ātri (un salīdzinājumā pret kādu atskaites punktu), vai novirzījās pārāk tālu pa labi, vai pa kreisi, un salīdzinājumā pret kādu atskaites punktu/etalonu.

  Un kad šis sūrais sagatavošanās darbs paveikts, tad sāciet piemeklēt izskaidrojumus, kā ALO sadursmē ir vien upura lomā/kā GUT nonāca pie tādas novirzes no pareizās (ALO netraucējošās) trajektorijas. Melnraksts atkal ir ļoti ieteicams.

  Kad esat uzrakstījis, Jūsuprāt, pareizo un galīgo versiju, pagaidiet 5 minūtes. Aizejiet uz WC, izdzeriet kapeju/tēju, dariet vienalga ko, tikai nerakstiet. Pēc piecu minūšu paiešanas, izlasiet ‘galīgo melnrakstu’ vēlreiz. Viss joprojām pareizi tur? tad uz priekšu, driķējiet rakstījumu tīrrakstā, spiedied pogu “Publicēt”.

  Vēlu veixmi 😀

  • Autin, a ka ar šo definējumu: cilvēks lūdz Tevi likt viņu mierā, bet Tu tik pirž un pirž. Paskaties ko citi par Tevi domā! Mans secinājums, ja esi spējīgs tikai pirst, tad Jums pAustin problēmas ar to WC. Un te nu Pastāv tikai divi varianti, vai nu vēders neiziet, vai arī nespēja urinēt, un tamdēļ urīns spiež uz smadzenēm.

 4. …fūū Austin , izdarīju visu kā teici , pat printerim krāsu nomainīju 😀 ..piekusu kā velns, bet slēdziens palika vecais labais….. uztaisīju arī slēdzienu par Tevi pie reizes…rezumē tāds – Tev pilnībā ir pie vienas vietas , kas un kā notika tai incidentā… – tā duraciņa tēlošana ir antipātiju izsaukta pret konkrēto pilotu…. tātad – Tava iekšējā problēma… lūk te tev būs vajadzīgs krietni ilgāks laiks zīmēšanai uz papīra un secinājumiem pašam par sevi , nekā man sakarā ar šī incidenta slēdzienu….

 5. p.s. ja gribi redzēt atšķirības, pēc kurām var noteikt , kurš pilots vainīgs – priekšā esošais vai aizmugurē esošais – salīdzini dažu avāriju ,,simptomus,, , kustības un pretkustības….. piemēri – kad bija vainīgs aizmugurē braucošais bremzēšanas + apdzīšanas brīdī..uzskatāmi piemēri – Masas un Pereza avārija 2014 gadā. Verstapena avārija pagājušogad Monako…. un salīdzini šīs avārijas ar Alonso un Gutjerezu . Barikello ar R.Šūmaheru . Vilnēvu un R.Šūmaheru….. salīdzinot tu redzēsi tās nianses, kas parāda , kurā no gadījumiem kurš kļūdās un kā šīs kļūdas izskatās…. un lūdzams – paņem acis rokā, kad skatīsies….ja nianses nespēsi saskatīt un atšķirt, tad par ko mēs te vispār runājam , jājautā….

 6. vai tad Tu nesaprati??? 😀 …..nez kāpēc mani tas nepārsteidz……galīgā versija ir tāda pati kā mana pirmā…..vai tas tevi uztrauc – tas mani īpaši neinteresē….cik noprotu atšķirības nesaskatīji nevienā no piedāvātajiem materiāliem – tāpēc kā redzi – mums nav par ko runāt…..

   • paldies par skaidrojumu.

    Un kādi fakti apstiprina šo Jūsu apgalvojumu, ka GUT bremzēja “pārāk agri”?

    Jūsu informācijai, vārda ‘fakts’ skaidrojumu varianti:

    1) no Letonika.lv – “reāls notikums, parādība, apstāklis.”
    2) no Oxford Learner’s Dictionaries:
    2.1 {singular} fact (that…) used to refer to a particular situation that exists
    2.2 {countable} a thing that is known to be true, especially when it can be proved
    2.3 {uncountable} things that are true rather than things that have been invented

    Sekmes!

   • p.s. saņēmu privātu vēstuli draugos , kurā kāda persona mani jau tā pa draugam informēja , kas tu par putnu, un kāpēc tev tā plate kļiņīj….kautgan kopumā es to jau zināju, ka ar savu uzvedību provocē cilvēkus izrādīt tev uzmanību 😀 ….pat neceri , ka izvedīsi mani no pacietības… visiem šķiet te zināms, kas tu par putnu….. pareizi vien man teica, ka nav vajadzības piesārņot ar šīm glupībām šo portālu…nu vismaz izsmējos no sirds… ja vajag faktus – prasi prokuroram 😀 …

   • Vutnāna kungs, nav jau ilgi jāmin, kas tas bija par putnu, kas Jums vēstuli draugos uzrakstīja, tā ka par šo argumentu varam tikai pasmaidīt 😀
    Tas putns ir labi pazīstams :P. Nu bet ņemot vērā to , ka Jums ar šo putnu ir vērojamas zināmas līdzibas, tad nav jau ko brīnīties – tāds tādu atrod 😀

 7. ….to apstiprina Alonso darbības un viņa mašīnas uzvedība… 😀 ….un plate atkal tūlīt iekļiņīs, jo Austins atkal tēlos muļķi un prasīs, kādi fakti bija Alonso vēlākai bremzēšanai 😀 ….visu skaidri un gaiši jau aprakstīju…. te vairs neko nevar padarīt ar Tevi – iedod savu e-pastu , es Tev nosūtīšu slēdzienu par Tevi ..Tu to varēsi aiznest savam ģimenes ārstam lai viņš Tev iedod norīkojumu…tā Tev būs ērtāk un tiksi pie psihologa bez rindas… kautkas Tev tur pamatīgi ieklammējies un nenāk vaļā….