Formula 1 piloti ir aicinājuši mainīt čempionāta ‘novecojušo’ un ‘nepareizo’ noteikumu apstiprināšanas sistēmu. Pēc tam, kad vairāki vadošie piloti (Sebastians Fetels, Luiss Hamiltons, Fernando Alonso) kritizēja virzienu, kādā attīstās Formula 1, pilotu asociācija (GPDA) trešdien publicēja atklātu vēstuli, kurā aicina ieviest jaunu vadības struktūru. Piloti uzskata, ka čempionātam ir jānodrošina pārdomāts lēmumu pieņemšanas process, kas spētu saglabāt Formulu 1 kā ‘autosporta virsotni’. GPDA prezidents šobrīd ir Aleksandrs Vurcs, kura vadībā asociācija ir kļuvusi krietni aktīvāka, pērn organizējot vispasaules līdzjutēju aptauju un regulāri paužot savu viedokli par sāpīgākajiem F1 jautājumiem. Vurcs arī atzīst, ka šī vēstule nav domāta, kā kārtējais uzbrukums F1 vadībai, bet gan vēlme padarīt sportu labāku un nodrošināt nākotnes attīstību.

Neskatoties uz balsojumu par vecās (2015.gada) kvalifikācijas sistēmas atgriešanu jau ar Bahreinas GP posmu, šobrīd pastāv iespēja, ka nākamajā posmā redzēsim abu šo sistēmu apvienojumu. “Williams”, “Pirelli” un “Force India” ir iespējušies par to, ka Q1 un Q2 laikā jāpatur jaunā atsijāšanas sistēma un savukārt Q3 notiktu pēc 2015.gada formāta. Vairāki komandu bosi ir atzinuši, ka balsojums Austrālijā svētdienas rītā bija balstīts uz emocijām un šobrīd arī “Mercedes” boss Toto Volfs atbalsta “Williams” un “Force India” priekšlikumu, kas patiesībā bija piedāvāts vēl pirms sezonas, tomēr FIA prezidents Žans Tods vēlējās F1 redzēt pilnvērtīgu izslēgšanas kvalifikāciju. Nevar noliegt, ka sistēmu apvienošana varētu neapmierināt lielās komandas, kuras apzinās riskanto situāciju Q1 un Q2 laikā, kas var sagādāt zināmus pārsteigumus, kad kāds no vadošajiem pilotiem ‘nogulēs’ īsto brīdi. Kvalifikācijas formāts uz Bahreinas GP visdrīzāk tiks izlemts tuvāko 24 stundu laikā, tomēr pagaidām nav skaidrs vai šī sistēma tiks salgabāta uz visu sezonu.

Makss Verstapens pēc saviem dusmu izvirdiem Austrālijas GP laikā, kad holandietis vairākkārt radio rupji nolamājās un gala rezultātā izraisīja sadursmi ar komandas biedru, saņēma nopietnu kritiku. Taču ir atradušies arī Verstapena aizstāvji. Labi zināmais holandiešu sacīkšu braucējs Toms Coronels uzslavēja Verstapena agresivitāti: “Makss spļāva uguņus kā pūķis, jo viņš ir jauns un vēlas panākumus. Par laimi mums, viņš ir atklāts un nedomā slēpt savas domas. Viņš ir īsts cīnītājs.” Protams, arī Maksa tēvs Joss Verstapens nostājās dēla pusē:

“Es domāju, tas ir lieliski, ka viņam ir šī agresivitāte. Viņš nav tas pilots, kas vienmēr atbildēs tikai ‘Jā’ un ‘Āmen’. Viņu urda dziņa pēc uzvaras un tas ir ļoti pozitīvi.”

6 KOMENTĀRI

 1. ..nu jā ,atšķirības gudro galvu pieņēmumos ir skaidri manāmas…. par šo te Verstapens saņem vien nieka kritiku, bet piemēram Šūmaheram 2013 gadā tika atņemta pole Monako, kas maksāja iespējamo pjedestālu .. – tolaik Šūmahers pateica tikai vienu vārdu – ,,idiots,, , kuru nezkāpēc neaizklāja ar piiii …..savukārt ar Verstapenu viss ir normas robežās… kā vienmēr – nekādas loģikas…. arī tehnoloģijas pēkšņi tik strauji ir attīstījušās, ka baidzot var ielikt piiiii…. 😀

 2. par pilotiem runājot….ir bijuši gadījumi f1 vēsturē, kad piloti saceļas pret kautko….bet viņiem parasti tā skaisti un politkorekti ar politiskiem gājieniem aizbāž mutes…..pilotiem nav teikšanas..šaubos, vai arī tagad būs….

 3. onkulis bernijs ir uzrakstījis atbildi –

  “Dear Gentlemen,

  I am not sure if this is the right description. It is not always easy to agree with you but you are correct in stating that the decision making progress in the sport is obsolete and ill structured.

  We must as you have stated urge the owners and all stakeholders of Formula One to consider restructuring its own governance.

  It is easy to analyse what is wrong so why not think and come back on this. At least it is better to think before you wish.

  I have been in formula One for nearly fifty years in an active role and another eighteen involved in some way. You state that every individual acts with the very best intentions. I am not sure if this is a misprint. If not, it should read “with their very best intentions”.

  Best wishes

  Bernie.”

  avots – Pitpass.com