F1 medicīniskais personāls nav devis atļauju Fernando Alonso startēt šai nedēļas nogalē gaidāmajā Bahreinas GP izcīņā. Kā jau ziņojām, pēc Austrālijā piedzīvotās avārijas “McLaren” braucējs sūdzējies par galvassāpēm un bezmiegu.

Avārijas brīdī divkārtējais pasaules čempions izjutis 47G lielu triecienu. Netrenētam cilvēkam 40-60 gravitācijas konstanšu liela spēka pārciešana pat varētu izrādīties dzīvībai bīstama. Atklāts arī fakts, ka avārijā Alonso lauzis ribas.

“F1LV

Šī ir otrā reize pēdējo gadu laikā, kad Alonso medicīnisku iemeslu dēļ nevarēs piedalīties sacīkstēs. Pagājušogad mediķi aizliedza spānietim startēt Austrālijas GP izcīņā pēc avārijas pirmssezonas testos Barselonā.

Par Alonso aizvietotāju kļūs “McLaren” testpilots Stofels Vandūrns, kurš pērn kļuva par GP2 čempionu un jau vairākus gadus tiek uzskatīts par vienu no autosporta spožākajiem talantiem.

5 KOMENTĀRI

  1. Viss notiekošais pamazām ievirza domās «ka mana karjera iet uz galu…» Ja viņš to nesaprot/nejūt tad to liek manīt liktenis-sliktenis.. + atklājas ka viņam ir lauztas ribas… Ķīnas GP ar lauztām (nesadzijušām) ribām? Nu tad atcerēsimies Barselonas avāriju — «itkā» nekas īpašs, bet boksos sēdēja.
    Mans personiskais viedoklis par otro avāriju — aiz jaunas-zaļas komandas pazaļa braucēja formulas pakaļas pielipt var tik tāds pats nepieredzējis vai nu ideālists ar pazaudētu reakciju

    • +1 no manis, ‘pielipšanas’ sakarā..

      attiecībā uz it kā lauztajām ribām – varu apliecināt no personīgās pieredzes (koheja spēlēšanas), ka iesākumā tādu skādi var arī nepamanīt – ja lūzums-plīsums nav ‘dislocēts’, izsakoties pārgudrajā dakteru žargonā

  2. Vēl viena mūsdienu iezīme – kāds tur kaut ko pačīkst par bezmiegu, viņam noskanē smadzeni un konsīlijs nolemj, ka braukšanai nav derīgs. Tieši pirms 20 gadiem tajā pašā vietā un veidā avarēja arī Martins Brandls, taču šamējais aizskrēja līdz boksiem, droši vien noskaitīja Sidam Votkinsam līdz desmit, pielika pirkstu pie degungala un viss štokos – kāpa rezerves mašīnā un gāza tālāk. Agrāk tā bija principa lieta – ja tu vispār vari pabraukt, tad tu arī brauc! Tā teikt, esi vecis vai neesi?! Kādi tik nesēdās pie stūres – knapi ejoši, pusapdeguši utt. Bet tagad nekā – neies jau riskēt ar superstāra veselību un labsajūtu…