Formula 1 čempionāts pamazām tuvojas Eiropai, tomēr šajā nedēļas nogalē pēdējā pieturvieta Āzijā – Krievijas GP izcīņa Soču trasē, kur sacīkstes notiks tikai trešo reizi.

rusKrievijas posma ienākšana sacensību kalendārā bija pretrunīga. Krievijas un Ukrainas nesaskaņas bija lielākas nekā jebkad un baumu līmenī pat tika runāts par iespējamo boikotu. Tomēr politisko situāciju aizēnoja citi notikumi – tikai nedēļu pirms 2014. gada Krievijas GP Japānā smagu avāriju bija piedzīvojis Žils Bjanki, kurš dažus mēnešus vēlāk arī gāja bojā, tādēļ noskaņojums bija visai drūms.

Arī pašas sacīkstes nebija diez ko aizraujošas. Jau startā, cīnoties ar Hamiltonu, Niko Rosbergs sabojāja savas mašīnas riepas un devās boksos jau pirmā apļa laikā. Tomēr mašīnas ātrums ļāva pašreizējajam kopvērtējuma līderim pakāpties līdz otrajai vietai, kamēr vadošo braucēju vidū īpaši daudz apdzīšanu nebija vērojamas.

Radikāli pretēja aina bija vērojama pērn. Rosbergu no pirmās pozīcijas piemeklēja tehniskas problēmas, pamatīgu avāriju piedzīvoja Romēns Grožāns, bet apdzīšanām pilnajam braucienam odziņu pielika Kimi Raikonens, kurš pēdējā aplī, cīnoties ar Valteri Botasu, izsita tautieti no trases, paverot iespēju Serhio Peresam izcīnīt negaidītu 3. vietu aiz Hamiltona un Fetela.

Luisam Hamiltonam pēc neveiksmēm pirmajos posmos ir iespēja saglabāt vienīgā Krievijas GP uzvarētāja godu, atkārtojot Sebastiana Fetela sasniegumu, kurš uzvarējis visas 3 Indijas GP izcīņas. Tomēr tas nebūs tik vienkārši, jo pretī stājas pēdējo posmu varonis Rosbergs, kā arī “Ferrari” braucēji, kas sola ļoti sīvu cīņu, bet vietējos fanus centīsies iepriecināt “Red Bull” braucējs Daņila Kvjats, kam šonedēļ palika 22 gadi. Kā, tavuprāt, beigsies Ķīnas GP izcīņa? Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus!

Krievijas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 10:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 14:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 12:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 15:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00

Pēdējo posmu laikā lielu nozīmi spēlējusi pareiza riepu stratēģijas izvēle. Tomēr, neraugoties uz to, ka iepriekšējos gadus pat ar supermīkstajām riepām bija iespēja veikt vairāk nekā pusi sacīkšu distances, “Pirelli” rīkojušies piesardzīgi, nepiedāvājot ultramīksto riepu komplektus. Šī iemesla dēļ nav pārsteidzoši, ka tikai “Manor” komanda izvēlējusies pasūtīt vēl vienu vidējas cietības riepu komplektu. Sacīkstēs gan, visticamāk, komandas izmantos tikai divu mīkstāko sastāvu riepas, kas neveicinās apdzīšanu, toties, iespējams, beidzot ļaus objektīvi izvērtēt katras komandas reālos spēku samērus. Sacīkšu starts svētdien pl. 15:00 gan pēc Latvijas, gan vietējā laika.

CgZ0WzDWEAAZeoU

33 KOMENTĀRI

   • Manā skatījumā tas bija joks,citam tā bija meistarība vēl kādam stulbība! Nesaprotu,ko var uzbāzties visu laiku….komentē rakstu nevis komentē lasītāju! Ja nav savs viedoklis par rakstu tad labāk un gudrāk būtu paklusēt!

   • Vai tev, fans81, ir arī kāds pamatojums (derēs arī jebkāda F1 speciālista viedokļa citāts) tam, ka Kvjata meistarīgais apdzīšanas manevrs bija joks, jo zinoši cilvēki ir spējīgi pamatot savu viedokli. 🙂
    Manam viedoklim, ka Fetelis nejokojās, bet brauca kā īsts meistars, netieši piekrīt arī Ferrari bosi:
    Team boss Maurizio Arrivabene said he didn’t blame Kvyat, and company boss Sergio Marchionne also refused to call out Red Bull, saying, “Two Ferrari drivers colliding is not very Ferrari, but I’m more embarrassed for them than for me, if I’m honest.”

   • Labojums!
    Manam viedoklim, ka Kvjats (nevis Fetelis) nejokojās, bet brauca kā īsts meistars, netieši piekrīt arī Ferrari bosi:
    Team boss Maurizio Arrivabene said he didn’t blame Kvyat, and company boss Sergio Marchionne also refused to call out Red Bull, saying, “Two Ferrari drivers colliding is not very Ferrari, but I’m more embarrassed for them than for me, if I’m honest.”

  • ….par tēmu runājot….visvairāk priecē trases segums, kas ir tuvu ideālam…. trase no braucamā viedokļa (personīgi izmēģinot simulatorā) liekas diezgan vienkārša ,salīdzinot ar citām F1 trasēm, bet nu – interesanta…

 1. Andi…es gribu Tevi satikt…iedzersim,parunāsim pa F1 varbūt arī par meitenēm! 😉 Redzi savādāk Tev ieskaidrot nevar kas ir kas! Redzi manam opim joks ir,ka cilvēki ievēlēja Āboltiņu,bet viņu kaimiņiem tā ir meistarība tik ievēlētai…tad nu katrs drīkst interpretēt notikumu kā vien vēlās…vienkārši kaimiņi ir gudri un nenāk pie mana vectēva diskutēt par viņa interpetāciju! Iesaku Tev ņemt vērā mana vectēva kaimiņus 😉

  • Fans81, Tu vēl neesi pat sācis man skaidrot kas ir kas, bet jau izdari aplamus secinājumus. 🙂 Tātad, vispirms Tavs pamatojums, kāpēc Kvjata lieliskais apdzīšanas manevrs bija joks.
   P.s. Mani pilnīgi un galīgi neinteresē ne Tavi kaimiņi, ne Tavs vectēvs. Netērē laiku viņu aprakstiem, bet sāc skaidrot par Kvjata jokiem. :))

   • Andis….esi vecis un satiekamies! Nopietni…es gribu Tev izskaidrot Kvjata joku…Tu izbeidz lasiit starp rindiņām…es Tev saku,ka vienam tas ir joks,otram stulbība,trešam meistarība…Ko piep!sies pie vārdiem?! Vienkārši abi ar Vutnānu beidziet kā tādi zilie uzmākties citiem lasītājiem!

   • Vai Tev tiešām ir problēmas pamatojumu “uzlikt uz papīra”? Nu, satiksimies, Tu atkal sāksi stostīties un runāt par savu vectēvu un kaimiņiem, bet es aiz garlaicības izraušu visu Tullamōri. 🙂 Nespīd Tev tikšanās.

   • Fans81, Tu atkal esi visu pārpratis.
    1) Neviens no Tevis nebaidās.
    2) Tava klusēšana, tāpat kā Tavs vectēvs un Tavi kaimiņi man ir tikpat vajadzīgi kā sunim piektā kāja. 🙂
    3) Beidz spamot un sāc skaidrot kur Tu saredzi joku no Kvjata puses. Nespēj to izdarīt? Nu tad tēma slēgta.

 2. ja tur arī bija joks, tad tas bija no VET puses, krievs vien iesprauda kāju atvērtās durvīs. Par kkādu dižo ūbermeistarību to nezin vai ir vērts notaksēt, ņemot vērā kāda tīma šoferis to demonstrēja (RBR).

  • Fans81, mani interesē tikai Tavs pamatojums Kvjata Tavuprāt jokam un tā kā šī ir vieta, kurā Tu vari gari un plaši izteikties par F1, tad nebaidies savu pamatojumu sniegt šeit, nevis pa e-pastiem. Es par Tavu pamatojumu nesmiešos. Es apsolu!

   • Tur ragulops varbūt labāk mazāk vāries 😛 Tā vietā labāk padalies ar infu kā tev ar plekstes liktajiem ragiem sastāv 😛 Labi aug? 😀 Kalcija trūkums organismā nav jūtams? 🙂
    Starp citu te bija daži no taviem faniem ,kas bija gatavi pielikt roku, lai kāds labāks žuburs ragiem izveidojas 😀
    Un tu vēl vari to veidojumu pilnveidot pieliekot labus ragkarus, kas varētu labi harmonēt ar auskariem 😀 U ja vēl tie ragkari būtu zvārgulīšu veidā tad taču tu varētu iekaukt to gabalu – baltais lielais balons(kondoms) gaisā, piežvadzinot ar ragkaru zvārgulīšiem un auskariem 😀 Tādam gabalam taču cenas nebūtu 😀

   • Vermin, Tavs intelekts tik ap suņubūdām un ragulopiem grozās. Varbūt esi sajaucis mājaslapas un Tev šobrīd būtu jāatrodas kepauzsirds utml., ko?

   • gribētos gan.. vairāk gan izskatās pēc ‘komunikācijas līmeņa pieskaņošanas mēŗķauditorijai’ 😀

   • Šeit es Tev piekrītu par to “mērķauditoriju” – šeit nav mazums tādu, kuriem nevis par F1 tēmām, bet par privātām lietām ir vēlme parunāt. Tad nu lūdzu, esiet tik laipni… ragulopu un suņubūdu mīļotājiem internetā ir savas mājaslapas, bet F1 sekotājiem lai paliek šīs. Vēl jautājumi ir, Austin?

   • Yo Šmek, tu te noteikti esi tādēļ , lai parunātu par f1 tēmām. 😛 Ka tik ne tā 😀 Tiesa gan tavai slimībai ir kaut kāda attāla saistība ar f1, nu bet ne jau ar mūsdienu f1 😀 Es āzi pārāk labi esmu tavas tēmas iepazinis 😀

   • Man žēl Šmek, bet nevarēšu atbildēt ar tādu pašu laipnību 😀 Es attiecībā pret tevi piekopju tikai Zalāna kunga hobiju 😛

 3. tev, anduci, man jautājumu nav jau sen. Faktiski nekad nav bijis kopš tu te uzzīmējies – viss ir pietiekami skaidrs tāpatās.

  Un netiku tādu arī uzdevis šodien, tā ka muti ciet un būdā atpakaļ. Lūdzu.

  Līdz Vermina intelektam tev ir vismaz tikpat tālu kā tavam elkam ir līdz trešajam F1 čempiona titulam, by the way.

  • Un paldies Dievam, ka man ir ļoti tālu līdz Vermina intelektam, kurš spēja ģenerēt tādas pērles kā – Pacific GP esot notikušas Āfrikā, J. Rints (pasaules čempions!!!!) esot piedalījies 1994.g. Sanmarīno GP (24 gadus pēc savas nāves!!!!) utt.
   Austin, Tu mani ļoti smagi apvainotu, ja Tu mani pielīdzinātu Verminam!

 4. ….vienmēr ir licies savādi , kad cilvēki nespēj pamatot savu viedokli… no tā – spēj vai nespēj pamatot – ir atkarīga viedokļa atbilstība īstenībai…. kāds tam vispār sakars ar kasīšanos ,kā visi te psiho…..dīvaini ļaudis….šiem pārjautā kautko par tēmu – tā sāk ārdīties….gan vājuma, gan nezināšanas pazīme….