Ļoti īpatnējs incidents noticis F3 Eiropas čempionātā. “Carlin” komanda nolēma uz šajā nedēļas nogalē notiekošajām sacensībām pastiprināties ar Formula E pirmās sezonas čempionu Nelsonu Pikē Jr., kurš šogad startē arī WEC čempionātā LMP1 klasē, tomēr FIA noraidījusi šādu notikumu pavērsienu.

Iemesls šādai rīcībai no FIA puses ir mēģinājumi F3 Eiropas čempionātam noturēt tā esošo lomu kā vietu, kur izpausties jaunajiem talantiem, bet Pikē Jr., kurš aizvadījis pat pusotru sezonu F1 čempionātā, neatbilst šiem kritērijiem. Pieņemts lēmums, ka turpmāk čempionātā nevarēs startēt ne tikai pieredzējuši un panākumus guvuši autosportisti, bet arī esošie F3 Eiropas čempioni.

Pats Pikē Jr. paudis savu neapmierinātību ar situāciju, atzīstot, ka būtu ļoti aizraujoši gan viņam, gan citiem braucējiem un skatītājiem, ja varētu startēt sacensībās ar F3 formulām, kurās brazīlietis pēdējo reizi sacentās pirms vairāk kā 10 gadiem. Trīskārtējā F1 čempiona dēls sacīkstes salīdzināja ar dažāda līmeņa NASCAR sacensībām, kur nereti startē arī izcilākie braucēji, ļaujot jaunajām autosporta zvaigznēm mirdzēt vēl spožāk, ja izdodas savus varoņus pārspēt.

Neraugoties uz notikušo Stefano Domenikalli paziņojis, ka jūtas pagodināts, ka tāda līmeņa zvaigzne kā Nelsons Pikē Jr. bija gatavs piedalīties šāda līmeņa sacensībās. Šogad F3 Eiropas čempionātā “Van Amersfoort Racing” sastāvā piedalās Nelsona brālis Pedro Pikē, kurš pēc sacensībām Pola Rikāra trasē un Hungaroringā ar 6 punktiem kopvērtējumā ieņem 16. pozīciju.

[socialpoll id=”2358856″]

2 KOMENTĀRI