Šodien Metē noslēdzies trešais pasaules rallijkrosa posms, kur pie panākuma ticis zviedrs Matiass Ekstrems, tādējādi panākot vadību arī čempionāta kopvērtējumā. Tikmēr latviešu sportistiem Jānim Baumanim un Reinim Nitišam izdevās iekļūt labāko 12 braucēju vidū, tomēr fināls tika aizvadīts bez mūsu pārstāvjiem.

Reinis Nitišs trešajā braucienā piedzīvoja sadursmi jau pašā startā, tādēļ uz augstu rezultātu bija grūti cerēt. Tomēr Andreasu Bakerudu, kurš bija Reiņa komandas biedrs pēdējos divus gadus, izdevās noturēt aizmugurē. Izredzes uz pusfinālu bija pamatīgi iedragātas. Lielisks ceturtais brauciens ļāva atgūt zaudēto. Izcīnīta uzvara savā braucienā, kā arī sestais labākais rezultāts summā. Kopvērtējumā Reinis ieguva 12. vietu, kas viņam kā pēdējam ļāva iekļūt pusfinālā.

 

Tikmēr Jānis Baumanis turpināja stabili krāt punktus, trešajā braucienā piekāpjoties Sebastianam Lēbam un uzrādot astoto ātrāko rezultātu kopējā ieskaitē. Ceturtais brauciens gan neizdevās tik veiksmīgs, tomēr izdevās noturēt 7. vietu, kas viesa cerības pacīnīties arī par finālu.

Pirmo reizi Pasaules RX čempionāta vēsturē pusfinālos piedalījās divi latvieši. Tiesa, mūsējo veiksmes limiti bija izsmelti. Reinis Nitišs sajūga defekta dēļ piedzīvoja pāragru startu un savu “Seat Ibiza” līdz finiša līnijai nogādāja pēdējā pozīcijā. Tikmēr Jānis Baumanis finišēja trešais, kas ļautu ieklūt finālā, tomēr saņēma diskvalifikāciju, par ko pats sportists bija jūtamā neizpratnē.

“Pusfinālā izcīnīju trešo vietu, bet man tika piešķirts melnais karogs, kas nozīmē diskvalifikāciju no brauciena, kas liedza man iekļūt finālā. Melno karogu man piešķīra par vietējā “varoņa” grūšanu pirmajā pagriezienā. Bet, vai tas bija lielākais, spēcīgākais sitiens pirmajā pagriezienā Beļģijas sacensību laikā? Daudziem bija kontakti, kā rezultātā tika sagriezti, sabojātas piekares, nolauztas virsbūves daļas un pat kuleņi, bet nevienam par to netika piešķirts melnais karogs. Es esmu vīlies kā tas beidzās!
Piedodiet, ka liku vilties – sekotājiem, komandai, atbalstītājiem un ģimenei! Nākamo reizi es jūs NEPIEVILŠU!!!”

Līdz finālam no pirmā pusfināla tika Matiass Ekstrems, kurš guva visvairāk punktu arī kvalifikācijā, Sebastians Lēbs, kā arī vietējais “varonis” Fransuā Duvāls, kurš savulaik pat uzvarējis WRC posmu. Otrā pusfinālā labākie izrādījās Solbergs, Kristofersons un Marklunds, bet pagājušā gada uzvarētājs Heikinens šo posmu noslēdza 16. vietā. Finālā ātrākais jau otro posmu pēc kārtas bija Ekstrems. Uz goda pjedestāla pirmo reizi kāpa Sebastians Lēbs, bet trešā vieta Peteram Solbergam.

Solbergs, Lēbs, Ekstrems

Čempionāta nākamais posms pēc 2 nedēļām notiks Lidenhilā, Lielbritānijā, bet iespēja Latvijas rallijkrosa faniem mūsu braucējus satikt būs Rally Talsi laikā, nākamajā nedēļas nogalē.

Screenshot_12

Screenshot_13

1 KOMENTĀRS

  1. Šī gonka lieliski nodemonstrēja, ka diemžēl RX ir uz tā paša viļņa, kur 1.formula un līdzīgi diktatūrai pakļauti seriāli – katru sadursmi izvērtē tiesnešu-prātvēderu banda, kas, balstoties uz savu subjektīvo viedokli un FIA personiskajām interesēm, pieņem neadekvātus lēmumus. Baumaņa situācijā NEBIJA PILNĪGI NEKAS !!! To pat nevar nosaukt par sacīkšu incidentu – tur vispār nebija incidenta!
    Baigā vilšanās…