Kevins Magnusens saņēmis 10 sekunžu sodu par sadursmes izraisīšanu ar komandas biedru Džolionu Palmeru pēdējā aplī, kad abi “Renault” braucēji cīnījās par 13. pozīciju. Dāņu braucējs ar jaunām mīkstajām riepām centās veikt pārdrošu apdzīšanas manevru 13. līkumā. Tā rezultātā Magnusens zaudējis 14. vietu Felipem Nasram.ABi sportisti pēc sadursmes bija spējīgi turpināt sacīkstes. Magnusens arī saņēmis 2 soda punktus, kas viņam pagaidām ir vienīgie.

Karloss Sainss saņēmis brīdinājumu par savām darbībām vēl pirms Spānijas GP izcīņas. Vietējais braucējs pameta boksus, lai dotos uz savu starta vietu, kamēr boksu izejas luksaforā dega sarkanā gaisma. Tiesneši nolēma “Toro Rosso” braucēju nesodīt, jo ar šo darbību viņš neieguva priekšrocības. Pašas sacīkstes Sainsam izdevās lieliskas – 6. vieta ir augstākais sasniegums jaunā braucēja karjerā.

FIA nolēmusi nesodīt pirmā apļa incidentā iesaistītos “Mercedes” braucējus Niko Rosbergu un Luisu Hamiltonu. Niko Rosbergs, aizsargājot savu pozīciju, drīkstējis veikt vienu kustību pirms bremzēšanas, izmantojot visu trasi, ko vācietis arī darījis. Tikmēr Luisa Hamiltona mašīnas priekšgals jau atradies blakus Niko Rosberga mašīnas aizmugurējiem riteņiem, tādēļ trīskārtējam pasaules čempionam neesot bijis, kur palikt. Lai gan Toto Volfs atzina, ka veikt objektīvus secinājumus pirms datu izpētes nav iespējams, Nikijs Lauda jau paguvis vainu novelt uz Hamiltonu.

[socialpoll id=”2359693″]

10 KOMENTĀRI

  • Nu ja jau Lauda teica… 🙂
   Lauda daudz ko ir teicis, piem. Niki Lauda has slammed Sebastian Vettel for “screaming like a child” during the 2014 British Grand Prix. 😀
   P.s. Lūk, ko saka Toto Volfs:
   http://www.f1news.ru/interview/wolff/112303.shtm
   Вопрос: Вы считаете, что это гоночный инцидент?
   Тото Вольфф: Я сказал бы, что это очень неудачный гоночный инцидент, стечение обстоятельств.

   Вопрос: Льюис и Нико использовали разные настройки. Дело в этом?
   Тото Вольфф: У Нико были неправильные настройки, и именно поэтому его машина была недостаточно быстра. Его силовая установка в тот момент развивала меньшую мощность, чем на машине Льюиса.

   Вопрос: Нет ли у вас ощущения, что Льюис пошёл на излишний риск?
   Тото Вольфф: Нет, я считаю, что вполне можно было провести этот маневр, но результат оказался крайне неудачным. Мне кажется, он именно так должен был поступить: обдумать обгон и попытаться его реализовать. Точно так же нельзя винить Нико в том, что он «захлопнул калитку». К инциденту привела разница в скорости.

   • tiem, kas bruņuvilcienā –

    anglīzeru avīzei The Guardian interviju ir sniedzis sers Džons Jangs “Džekijs” Stjuarts, Britu Impērijas Ordeņa kavalieris (OBE), trīskārtējs F1 pasaules čempions.

    Sulīgākie gabali:

    “Two cars from the same team can’t possibly have an accident on the first lap. One of the major assets for all of the great drivers has been mind management. Don’t get wound up and excited. I think Lewis could have won this race but it didn’t have to be on the first lap. The accident was almost ready to take place.”

    “It was a tremendous faux pas for Mercedes to take both cars out. They are so much better than any other team. It’s just completely wrong. And then for Hamilton to throw the steering wheel out of the car. Probably $40,000-$50,000 of steering wheel. Emotion is a very dangerous thing”

   • Emocijas esot bīstamas. Nu ja, tad jau Fetels pēc katras reizes, kad viņu kāds ir apdzinis būtu jānosoda par kārtējo emociju izvirdumu. 😀
    http://www.f1news.ru/interview/wolff/112303.shtml
    Вопрос: Что вы думаете о том, что Льюис выкинул руль после аварии? Это довольно дорогая деталь…

    Тото Вольфф: Я в тот момент сломал наушники, так что я понимаю Льюиса.

   • protams, ka Toto kā ‘atbildīgais direktors’ iekš meŗšiem par visām varēm cenšas nesmukumu nogludināt (jo prokoli kadru politikā ir arī viņa prokoli). Laudam, kā ‘non-executive chairman’ (vai kā nu tur viņu apzīmē algas sarakstā) tādas vajadzības nav savu aizmugures pusi tik ļoti piesegt. Un seram Džekijam vispār vienalga – var runāt visu, ko domā..

   • Austin, Džekijs tiešām var runāt visu, bet tomēr viņam būtu jāpiedomā vai ir vērts runāt muļķības. 😉
    P.s. Precizēšu par Feteli!
    Ja jau emocijas F1 pilotam esot bīstamas, tad jau Fetels pēc katras reizes, kad viņu kāds ir apdzinis (vai pat tikai mēģinājis apdzīt) būtu jānosoda par kārtējo emociju izvirdumu.
    P.P.S. Lūk, Feteļa emocijas Spānijas GP:
    http://www.foxsports.com.au/motorsport/formula-one/f1-sebastian-vettel-fires-up-over-daniel-ricciardos-laterace-passing-move-at-spanish-grand-prix/news-story/d148e2402ef7310c00b8282246a645cf
    Ricciardo attempted a daring overtaking manoeuvre on lap 59, only to be repelled by Vettel.
    “If I don’t avoid that he is just going straight into my car,” Vettel said. “Honestly, what are we doing? Racing or ping pong?”

    Brundle’s response was swift: “Stop moaning”.
    “I’m tempted to say it is Grand Prix racing, Sebastian,” said Brundle’s commentary partner David Croft. 😀 😀

   • The Guardian atrada par lietderīgu viņu (seru Džekiju) intervēt, un interviju publicēt. Tā ka par senilu sers Džekijs laikam vēl nav notaksēts.

    attiecībā par VET – pilnīgs topic drift. Forumos, kur notiek aktīva moderācija, tev būtu +1 brīdinājums, anduli-anduci

   • Austin, tas ka tev patīk Laudas viens citāts par F1, bet nepatīk cits viņa citāts par F1, tas nav iemesls kaut kādam brīdinājumam. 😀
    Vajag regulāri sekot līdzi Laudas citātiem, Austin! 😉

   • Austin, ja tev nepatika mana atbilde par tevis piedāvātā Džekija viedokli par “Emocijām”, tad tev pašam (!!!) nevajag piedāvāt topic driftu. Vēl jautājumi ir, Austin? 😛