Formula 1 čempionāts uz šo nedēļu pārcēlies okeāna otrā pusē un svētdien tiks dots starts vienam no senākajiem posmiem čempionāta kalendārā – Kanādas Grand Prix izcīņai. Gadu gaitā šeit aizvadītas neskaitāmas aizraujošas sacīkstes, kur apdzīšanas, avārijas un laikapstākļu iejaukšanās nav retums.
Par vienu no trases galvenajām vizītkartēm kļuvusi ‘Čempionu siena’ – pagrieziens pirms izejas uz starta-finiša taisni. Tajā 1999. gadā ietriecās 3 F1 čempioni – Žaks Vilnēvs, Deimons Hils un Mihaels Šūmahers, bet vairākus gadus vēlāk viņiem pievienojās arī Sebastians Fetels.
Sacīkstes Kanādā notiek jau kopš 1967. gada, bet uz Monreālu braucēji pirmo reizi devās 1978. gadā, kad uzvaru pirmo reizi karjerā izcīnīja vietējais braucējs Žils Vilnēvs, kura vārdā uz mākslīgās salas esošā trase tika nosaukta pēc viņa nāves 1982. gadā. Kopumā sešiem braucējiem izdevies savu pirmo uzvaru gūt tieši Monreālā. Viņu vidū arī pēdējā posma spožākās zvaigznes Luiss Hamiltons un Daniels Rikjardo, kamēr Žanam Alezī to izdevās paveikt savā dzimšanas dienā 1995. gadā.
Par vienu no aizraujošākajām sacīkstēm F1 vēsturē kļuva 2011. gada Kanādas GP izcīņa, kad “McLaren” upurēja sausā laikā notiekošo kvalifikāciju, noregulējot mašīnas slapjam laikam, kas Batonam atmaksājās sacīkstēs. Lai gan viņš sadūrās gan ar toreizējo komandas biedru Hamiltonu, gan tagadējo – Alonso, kā arī saņēma sodu, nekas, ieskaitot 6 drošības mašīnas periodus un sacīkšu apturēšanu uz 2 stundām, nespēja apturēt britu no viņaprāt lieliskākās uzvaras karjerā.
Six current drivers have tasted success before at the #CanadianGP but @LewisHamilton is way ahead of the pack 🇬🇧🏆🇨🇦 pic.twitter.com/4zszCwkUDT
— Formula 1 (@F1) June 8, 2016
Pēdējo 15 gadu laikā tikai trešdaļai pole position ieguvēju izdevies izcīnīt uzvaru Kanādā, turklāt šogad tiek prognozēti nokrišņi visas nedēļas nogales garumā, kas varētu radīt pamatīgas galvassāpes komandu stratēģiem, kam būs jāatrod zelta vidusceļš starp 3 pieejamiem riepu komplektiem, kā arī prasmēm pielāgoties laikapstākļu izmaiņām un drošības mašīnas periodiem.
1. treniņbraucieni | Piektdien pl. 17:00 |
2. treniņbraucieni | Piektdien pl. 21:00 |
3. treniņbraucieni | Sestdien pl. 17:00 |
Kvalifikācija | Sestdien pl. 20:00 |
Sacīkstes | Svētdien pl. 21:00 |
Protams, galvenie pretendenti uz uzvaru ātrajā trasē būs “Mercedes” braucēji Luiss Hamiltons, kurš Kanādā uzvarēja pērn, un Niko Rosbergs, tomēr šī būs pirmā objektīvā mēraukla uzlabotajiem “Renault” dzinējiem, kurus bez Rikjardo un Magnusena saņems arī Verstapens un Palmers. Uzlabojumi notikuši arī “Ferrari” un “McLaren” mašīnām, bet cik efektīvi tie būs, uzzināsim pavisam drīz. Kā, tavuprāt, beigsies Kanādas GP izcīņa? Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus! Kā jau ierasts ar sacīkstēm Ziemeļamerikā, skatītājiem Latvijā tiešraidi būs iespējams vērot vakarā – starts svētdien pl. 21:00 pēc Latvijas laika.
Kanādas GP ir īpašs šarms – tu vari vienkārši atvilkties mājās pēc visiem svētdienas darbiem un tusiņiem, un tieši pirms gulētiešanas noskatīties gonku vienā no retajām kalendārā palikušajām interesantajām trasēm. 😀
vēl jāuzcep gaļa un jāņem rokās aliņš un F1 var sākties 🙂
Hondai būšot uzlabots endžins Kanādā – izmaiņas it kā ‘fiziski’ iekš/ap turbīnu, kamēr reālais uzlabojums esot endžina hibrīdsaimniecības elektriskajā galā.
Pēdējais laiks kaut ko darīt, patiesi…
Šis ir jautrs jaunums!
F1: Rumour Justin Bieber to do Canadian GP podium interviews:
http://www.foxsports.com.au/motorsport/formula-one/f1-rumour-justin-bieber-to-do-canadian-gp-podium-interviews-sends-f1-fans-into-fury/news-story/681c0febe504e64ab561a14d9d99cc3f
😀
bubucīt, laiks iemācīties acškirt jaunumus no tenkām.
Tai pat raxtelī šis “jaunums” ir skaidri notaksēts par ‘hoax’.
Tā kā tev angļu mēle acīmredzami sagādā grūtības, un tīk pašam citēt krievenieku textus, šeku citata no krievu wikipēdas, ko nozīmē ‘hoax’ –
Мистифика́ция — намеренная попытка введения или введение, множества людей (читателей, зрителей, слушателей, покупателей и так далее), в заблуждение.
Austin, tu atkal kļūdies!
1) Es norādīju, ka tieši šīs baumas ir jaunums, to jau nu tev tā kā vajadzēja saprast izlasot manis piedāvāto teikumu! 😛 Vai tiešām tev pat tas bija par smagu?! 😀 😀
2) Nav dūmu bez uguns… un ja jau ir sacelta šāda ažiotāža, tad kāds no F1 ceremoniju veidotājiem var aizdomāties “why not?”. 🙂
Diemžēl, Austin, bet tu atkal kļūdies! 😛
Es teicu “manis piedāvāto”, nevis manis paša vai manis “pārtulkoto teikumu”. 😀 😀
Izlasot manis piedāvāto virsrakstu jau uzreiz ir skaidrs, ka tā ir baumas – Rumour nozīmē “baumas”, bet Austinam angļu valoda ir galīgi sveša! 😀 😛
Austinam tā patīk troļļot un konfliktēt, ka viņš spēj apmaldīties pat trīs priedēs. 😀
Ja es saku piem. “Kādreiz būs pieejami manis piedāvātie skenētie materiāli no grāmatām Grand Prix vol. 1,2,3,4”, tad tas nenozīmē, ka tās grāmatas esmu sarakstījis es pats. 😀
Kaunies, Austin, meklēt kašķus tur kur to nav, jo to vnk nevar būt! 😛