Lorenzo Bandini vārdā nosauktā balva katru gadu tiek piešķirta par īpaši spilgtiem panākumiem autosportā un šī gada augustā tā tiks piešķirta “Red Bull” braucējam Maksam Verstapenam, kurš Spānijā kļuva par visu laiku jaunāko uzvarētāju F1 vēsturē. No aktīvajiem F1 braucējiem prestižo apbalvojumu saņēmis arī Verstapena komandas biedrs Daniels Rikjardo (2014. gadā), kā arī abi “Mercedes”, “Ferrari”, “McLaren” braucēji, kā arī Felipe Masa, bet pērn to saņēma “Mercedes” komanda. Pats Bandini F1 startēja no 1961. līdz 1967. gadam, izcīnot 1 uzvaru un 8 reizes kāpjot uz goda pjedestāla pirms letālās avārijas 1967. gada Monako GP izcīņā.

Žurnāls “Forbes”  apkopojis 2015. gada 100 pelnošāko sportistu sarakstu. Tajā iekļuvuši arī seši autosportisti – Luiss Hamiltons, kurš ar 46 miljonu USD peļņu ierindojies 11. vietā (4. vietā neņemot vērā ieņēmumus no reklāmām), Sebastians Fetels ar 41 miljona USD peļņu ir 19. vietā, Fernando Alonso atrodas 5 vietas zemāk, bet 21 miljonu nopelnījušais Niko Rosbergs, kurš kļuvis par šī gada kopvērtējuma līderi ierindojās 98. pozīcijā. Viņam priekšā tikuši NASCAR braucēji Deils Ērnhards Jr. (71 vieta) un Džimijs Džonsons (82. vieta). Par pelnošāko 2015. gada sportistu kļuvis futbolists Krištiano Ronaldo.

“Honda” paziņojusi par uzlabojumiem turbo dzinējam, kuru efektu varēs redzēt jau Kanādas GP izcīņā. Šo uzlabojumu veikšanai izmantotas divas atļauto dzinēju uzlabojumu kvotas. Uzlabotais dzinējs būs pieejams abiem “McLaren” komandas braucējiem. Šie uzlabojumi neuzlabos mašīnas jaudu, tomēr palīdzēs enerģiju izmantot efektīvāk, tādējādi mazinot apļa laiku pasliktināšanos sacīkšu režīmā. Uz sacīkstēm Kanādā viņu degvielas piegādātājs “Mobil” sola uzlabojumus arī šai jomā, padarot “McLaren” komandu par melno zirdziņu un ļaujot Vokingā bāzētās komandas faniem cerēt, ka šie ir pirmie soļi, lai komanda atgrieztos tai ierastajās pozīcijās.

11 KOMENTĀRI

 1. Robert G.

  ‘peļņa’, pēc vispārējās definīcijas, ir starpība starp ienākumiem un izdevumiem, kamēr piesauktie cīpari visticamākais pieder pie ‘ienākumu’ kategorijas.

  Un tad vēl tāda lieta ir kā nodokļi, līdzarko lielajās finansēs itin normāli ir norādīt ‘peļņu pirms’ un ‘peļņu pēc’ nodokļu nomaksas (nu vai vismaz nodokļu aprēķina)..

  Varbūt isskatās pēc piekasīšanās pie sīkumiem – bet šito miljonus vērto zuperstāru gadījumā tie ‘sīkumi’ mērāmi 5 un 6-zīmju skaitļos.

  • Austin, esi tik laipns ja ir ko piebilst, tad pievieno ciparus (nevis “cīparus”) pats un mēs visi būsim tev pateicīgi, citādi izskatās (nevis “isskatās”), ka tev tik ļoti patīk visus kritizēt, turklāt to darīt ar analfabēta cienīgu latviešu valodas pielietojumu. 🙁

   • Zilis beidzot valsts valodu sācis mācīties,ka tagad var aizrādīt citiem. 🙂
    Agrāk puika bērnudārzu rakstīja bērnu dārzs.
    Laikam gaterī brīvdiena iedota 🙂

 2. Mani vienmēr ir izbrīnījusi šī ‘jezga’ ap Lorenco Bandini balvu. Ok, balva ir balva un tiek piešķirta par konkrētām lietām. Taču tas, ka tā nes tieši Bandini vārdu, ir visai dīvaini, jo šī itāliešu braucēja panākumi 1.formulā bija visai viduvēji, turklāt viņš gāja bojā izteikti skarbā avārijā, kas arī nenāk par labu balvas kopējam imidžam.

  • Pieļauju, ka Bandini variants ir drusku līdzīgs, kā ar Alfrēdu Nobelu (tas gan izdomāja pats to visu), iespējams, ka ietekmīga un bagāta ģimene stāv fonā, kas bija izdomājusi sava radinieka personību iemūžināt balvas veidolā. tāda ir mana versija, kā tur īsti ir – vvz.