AUTŠajā nedēļas nogalē, kamēr vairums Latvijas iedzīvotāju gūst vasaras saules staru baudījumu, tiks aizvadīts Formula 1 čempionāta sezonas devītais posms Austrijā, kur Spīlbergas pilsētiņā Grand Prix sacīkstes pirmo reizi tika aizvadīts tālajā 1970. gadā, tomēr tā kā desmit gadus tajā F1 posms nenotika, tad lielākā daļa braucēju uz Austrijas GP dodas tikai trešo reizi.

Starp spožākajiem Austrijas GP momentiem jāpiemin Elio de Andželisa uzvara pār Keki Rosbergu 1982. gadā, kad finišā abus šķīra vien 0.05 sekundes, aizraujošo 1999. gada cīņu, kad “McLaren” braucēji sadūrās jau pirmajā aplī, kā arī 2003. gadu, kad Mihaels Šūmahers uzvarēja, neraugoties uz nelielo ugunsgrēku, kas izcēlās “Ferrari” boksos, atvienojot degvielas šļūteni.

Tomēr medus mucā meklējama ne viena vien darvas karote. 1975. gadā pamatīgā lietū pārsteidzoši uzvarēja Vitorio Brambilla, tomēr nedēļas nogali aizēnoja Marka Donohjū traģiskā bojāeja treniņbraucienos. Tikmēr 2002. gads paliks vēsturē, kā viena no pretrunīgākajām komandu pavēlēm autosporta vēsturē, kad Rubensam Barikello nācās atdot uzvaru savam komandas biedram Mihaelam Šūmaheram pēdējos metros, lai gan līdzīgs manevrs tika veikts arī gadu iepriekš.

Abas pēdējās reizes pie uzvaras tika pašreizējais kopvērtējuma līderis Niko Rosbergs, kam uz goda pjedestāla piebiedrojies Hamiltons un kāds no “Williams” braucējiem (pērn – Masa, 2014. gadā – Botass). Trasē ir tikai deviņi līkumi (vismazāk šī gada kalendārā), tādēļ liela nozīme vienmēr bijusi dzinēja jaudai. Tieši tas padarījis Austriju par patīkamu pieturvietu “Mercedes”, “Williams” un “Force India” komandām. Lai gan vācu komanda ir izteikti favorīti arī šogad, tomēr “Ferrari” un “Renault” jaudas agregātu progress dod cerības uz kādu neparedzētu pavērsienu.

ClVM1ewWQAAYfFd

Austrijas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 11:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 15:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 12:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 15:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00

Nedēļas nogales sākumā ir iespējami nokrišņi, tomēr, ja kvalifikāciju izdosies aizvadīt sausā trasē, pastāv liela varbūtība, ka pole position aplis būs laika ziņā īsākais pēdējo 25 gadu laikā. Pēdējos divus gadus tas bijis 1 minūtes un 8.5 sekunžu robežās, tomēr tiek prognozēts, ka arī “Red Bull” trasē braucēji trauksies 2 – 3 sekundes aplī ātrāk kā pērn.

Aplūko katra braucēja Austrijas GP riepu izvēli ŠEIT.

KOPVĒRTĒJUMS pirms Austrijas GP izcīņas.

CmRdwXmWAAA6-6o

Kā, tavuprāt, beigsies Kanādas GP izcīņa? Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus! Sacīkšu sākums pl. 15:00 pēc Latvijas laika.

CmCYVEVWYAA3CCj