Šodien Zviedrijas pilsētā Heljesā noslēdzas pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas sestais posms. No Latvijas pārstāvjiem labākais bija Jānis Baumanis, kamēr uzvaru sacīkstēs guva Andreass Bakerūds.

Pirmajā kvalifikācijā Jānis Baumanis uzrādīja lielisku rezultātu, ierindojoties 4. pozīcijā, un priekšā sev palaižot vien Sebastianu Lēbu, Johanu Kristofersenu un Niklasu Gronholmu. Reinis Nitišs palika 16. vietā – pēdējā no finišējušajiem, dēļ nolauzta riteņa.

Otrajā kvalifikācijas kārtā Baumanim neveicās tik ļoti, kā rezultātā “WorldRX Team Austria” braucējs spēja pirmo dienu pabeigt 11. vietā. Krietni veiksmīgāka otrā kvalifikācija bija jēkabpilietim Nitišam, kurš ar SEAT Ibiza Supercar mašīnu uzrādīja sesto labāko laiku. ātrākais laiks Q2 Kristofersonam.

Foto: reinisnitiss.com
Foto: reinisnitiss.com

Q3 Baumanis spēja uzrādīt 9. laiku, aptuveni piecas sekundes zaudējot trešās kvalifikācijas uzvarētājam Peteram Solbergam. Nitiša “All-INKL Munnich Motorsport” komandas mašīnu piemeklēja kārtējas tehniskās problēmas kā rezultātā neizdevās sasniegt finišu.

Ceturtajā kārtā labākais bija Bakerūds, bet Jānis Baumanis ierindojās astotajā vietā. Arī noslēdzošajā kvalifikācijas daļā 2014. gada kopvērtējuma trešās vietas ieguvēju Nitišu piemeklēja tehniska ķibele, kā rezultātā sacensības tika noslēgtas priekšpēdējā vietā, un bez ieskaites punktiem.

Foto: Baumanis Motorsport Photography
Foto: Baumanis Motorsport Photography

Pusfināli: Pirmajā pusfinālā starp labākajiem trīs braucējiem finišēt spēja Timijs Hansens, Kristofersons un Matiass Ekstrems, kamēr Solbergs neiekļuva starp finālistiem. Latvijas fanu galvenā uzmanība tika pievērsta otrajam pusfinālam, kurā no otrās rindas startēja arī Baumanis. Baumanim starts nepadevās perfekts, bet izdevās iekārtoties 3. vietā. Brauciena turpinājumā gan tika pieļauta vēl viena kļūdiņa, kas augstāk par 4. vietu neļāva tikt, paliekot pirmajam aiz strīpas lai iekļūtu finālbraucienā. Priekšā Jānim finišēja Bakerūds, Lēbs un arī Antons Marklunds.

Finālā norvēģis Bakerūds spēja nosargāt pārsvaru pār rallija leģendu Lēbu un Marklundu, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas Kena Bloka “Hoonigan Racing” komandas sastāvā’. Čempionāta līderis Ekstrems piedzīvoja izstāšanos, taču spēja saglabāt līderpozīciju kopvērtējumā. Jāpiemin, ka pēc Zviedrijas posma Baumanis ir pacēlies uz devīto vietu kopvērtējumā.

S1600 klasē Jāņa jaunākais brālis Artis Baumanis spēja iekļūt finālā, kur palika soli aiz pjedestāla, finišējot 4. vietā. S1600 kopvērtējumā Artis ieņem 4. vietu.

Foto: Baumanis Motorsport Photography
Foto: Baumanis Motorsport Photography