Ar Luisa Hamiltona uzvaru Silverstonā otro gadu pēc kārtas ir noslēgusies Lielbritānijas GP kvalifikācija. T”adejādi britam šajā trasē jau četras uzvaras kvalifikācijā.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā aiz svītras palika abi “Manor” komandas piloti, kuri pārspēja Felipes Nasra laiku, kamēr otrs “Sauber” pilots Markuss Ēriksons pēc savas avārijas trešājā treniņā kvalifikācijā nepiedalījās. Aiz svītras palika arī Džolions Palmers, kura ātrālais laiks netika ieskaitīts, jo viņš šķērsoja trases robežas – ar visiem četriem riteņiem pārbauca baltai līnijai. Pirmajā kārtā izstājās arī vēl viens brits – Džensons Batons, kura formulai bija problēmas ar aizmugurējā antispārna stiprinājumu. Britam gan vēl bija iespēja piedalīties otrā kvalifikācijā, jo tiesneši izmeklēja Kevina Magnusena pārkāpumus viņa ātrajā aplī, tomēr rezultāti netika mainīti un “McLaren” pilots startēs no 17.starta pozīcijas.

“F1LV

Otrajā kārtā Kimi Raikonens divreiz kļūdījās lidojošā aplī un iekļūšanu trešajā kārtā nodrošināja ar pēdējo lidojošo apli jau pēc kvalifikācijas sesijias laika beigām. Aiz svītras palika Magnusens, Kvjats, Peress, Masa, kā arī abi “Haas” piloti Grožāns un Gutjeress.

Trešajā kvalifikācijas kārtā pirmajā mēģinājumā labāko apļa laiku uzrādīja Hamiltons, kuram Rosbergs zaudēja ceturtaļsekundi, tomēr brita laiks tika anulēts, jo “Mercedes” pilots “Copse” līkumā izbrauca ārpus trases ar visiem četriem riteņiem. Otrajā mēģinājumā Hamitons atkal pārspēja visus, bet Rosbergs nespēja atbildēt ar laika uzlabojumu. Trešo rezultātu uzrādīja Makss Verstapens, kurš pirmo reizi kvalifikācijā pārspēja savu komandas biedru Danielu Rikardo.

Lielbritānijas GP kvalifikācija

 LielbritGPQ

17 KOMENTĀRI

 1. Rītdien būs interesants starts! Fetelim atkal ir 5 starta vietu sods. 🙂
  http://www.autosport.com/news/report.php/id/125212
  Ferrari Formula 1 driver Sebastian Vettel will serve a second successive five-place grid penalty for a gearbox change at the British Grand Prix.
  Vettel sustained a problem with the gearbox at the end of final practice at Silverstone, issuing a message over the radio in which he said: “OK, I think we failed the gearbox again.”
  Ferrari has changed the gearbox as a precaution, and is to investigate the matter next week, but it means Vettel will again drop five places for Sunday’s race.

  • Iveta G, jautajums vai tu tiesam tika augsti verte ka Rosbergs brauc un tiesam uzskati ka vins ir pelnijis klut sava karjera pa pasaules cempionu?

   vai tev vienkarsi patik ka vins var klut pa cempionu tapat ka vina tevs ( halavciku gimene)??

   • …Elmār – manuprāt ir milzīga atšķirība – vai cīņa notiek visiem pilotiem sezonas gaitā esot ierindā, vai tomēr kāds no favorītiem sacīkstēs vairs nepiedalās, kā tas bija Kekes sezonā…. a sezonā kā šī – ikvienā sacīkstē mēs varam novērot tā saucamās haļavas, kad uz citu neveiksmju rēķina kādam paveicas (kā Vērleinam ar to punkta iegūšanu piemēram) ….tāpēc tas ir sports – viena neveiksme un otra veiksme nav haļava, jo visiem jāpadara savs darbs tā , lai nebūtu šo ,,neveiksmju,, .. – tās ir daļa no jebkura sporta….kā nekā neviens nav izticis bez neveiksmēm..arī tā ir daļa no padarītā vai nepadarītā darba…