Klātesot augstām valsts amatpersonām un talantīgajiem Latvijas rallijkrosa pilotiem, šodien tika svinīgi atklāta jaunuzbūvētā 1294 metrus garā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase, kur 1. un 2. oktobrī notiks augstākā ranga autosporta sacensības kādas līdz šim sarīkotas Latvijā – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms Neste World RX of Latvia, ziņo Jānis Unbedahts.

Klātesot LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, LR Satiksmes ministrijas parlamentārajam sekretāram Edgaram Tavaram, LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārajam sekretāram Jānim Upeniekam, Rīgas mēram Nilam Ušakovam, Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājam Andrim Lukstiņam, būvdarbu veicēja Binders valdes loceklim Normundam Lustem, kā arī FIA pasaules rallijkrosa dalībniekiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim, šodien tika svinīgi pārgriezta simboliskā lente – atklājot jaunuzbūvēto rallijkrosa trasi un iezīmējot nozīmīgu CSDD Biķernieku trases attīstības posmu.

Šis gads CSDD Biķernieku trasei ir īpaši nozīmīgs, jo šogad tiek atzīmēta trases pastāvēšanas 50. gadadiena. Turklāt tieši šogad Binders šeit veicis vērienīgus un tehniski inovatīvus būvniecības darbus, lai šodien varētu svinīgi atklāt jaunākajiem FIA (Starptautiskā automobiļu federācija) standartiem atbilstošu rallijkrosa trasi. Trasē izvietotas jaunas dzelzsbetona barjeras, drošības sētas un nožogojums, kā arī dalībnieku parka nobrauktuvju (pitlīniju) dubultās dzelzsbetona sienas. Arī trases “netīrā” seguma posms ieklāts unikālā veidā, lai nedz laikapstākļi, nedz sporta automašīnu slodze nespētu radīt sarežģījumus sekmīgai un drošai rallijkrosa sacensību norisei.

Rallijkrosa trases garums ir 1294 metri, un tās seguma proporcija atbilst FIA pasaules rallijkrosa čempionāta prasībām – 60% trases garums būs ar asfalta segumu, bet atlikušie 40% – “netīrā” seguma posms. Trasē kopumā izveidoti trīs tramplīni – lielākais no tiem atradīsies trases grunts sekcijā, bet atlikušie divi izvietoti paralēli viens otram – viens trases pamataplī, bet otrs – Joker aplī, rodot unikālu risinājumu arī starp citām pasaules rallijkrosa čempionāta trasēm. Braukšanas virziens pa jauno CSDD Biķernieku rallijkrosa trasi būs pretēji pulksteņrādītāja virzienam – šādi 8 no 12 līkumiem vedīs pa kreisi, bet četri – pa labi. Atbilstoši datorsimulāciju datiem, paredzams, ka jaudīgākās Supercar klases braucēji apli veiks aptuveni 60 sekundēs.

Jaunuzbūvētajā trasē pirmās sacensības notiks jau šajās brīvdienās – 23. un 24. jūlijā šeit spēkiem mērosies Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionāta, Latvijas rallijkrosa kausa, kā arī Lietuvas rallijkrosa čempionāta dalībnieki. Bet jau rudenī, 1. un 2. oktobrī, Rīgā ieradīsies pasaules rallijkrosa meistari, tajā skaitā arī latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, lai piedalītos līdz šim augstākā ranga autosporta sacensībās, kādas jebkad sarīkotas Latvijā – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitajā posmā Neste World RX of Latvia.

Atklāšanas pasākuma galerija


Foto un video: Edgars Beļakovs

2 KOMENTĀRI

  1. Sanāca izbraukt Supercar mašīnā sēžot blakus Jānim Baumanim. Trase lieliska, un būs aizraujoša arī skatītājiem. Runājot par sajūtām mašīnā – neaprakstāmi. Paātrinājums ir iespaidīgs, un tramplīnos arī bija jautri.