Šīs sezonas kopvērtējuma līderis Niko Rosbergs oficiāli uzlicis savu parakstu uz līguma par startēšanu “Mercedes” komandas sastāvā arī nākamajās divās sezonās. Finansiālās detaļas pagaidām nav izpaustas, tomēr Rosberga alga stabili augusi kopš pievienošanās vācu komandai un šogad sasniedza 16.8 miljonus EUR. Tas nozīmē, ka “Mercedes” braucēju sastāvs vēl vismaz divus gadus paliks nemainīgs, jo arī Hamiltonam ir līgums līdz 2018. gada beigām.

Ungārijas Grand Prix izcīņā tiks izmantotas jaunākās tehnoloģijas, lai kontrolētu, vai braucēji neiegūst priekšrocības, izbraucot ārpus trases robežām. Šāds lēmums no FIA puses tika pieņemts, lai neatkārtotos Austrijā un Lielbritānijā piedzīvotais, kad vairākiem braucējiem tika dzēsti apļu laiki. Lielākā daļa braucēju (Hamiltons, Alonso, Batons) atbalsta šādu automatizētas sistēmas ieviešanu, kamēr Fetels norāda, ka FIA ir vainīga tajā, ka kalendārā tiek iekļautas trases, kur braukšana ārpus tās robežām ir ātrāka nekā par paredzēto trajektoriju.

FIA arī paziņojusi par jauniem ierobežojumiem radio komunikācijā starp braucēju un komandu. Turpmāk komandām būs tiesības norādīt braucējiem par problēmām ar mašīnu, bet tās likvidēšanai braucējiem būs nepieciešams doties boksos. Šāds lēmums pieņemts pēc Rosberga incidenta Silverstounā, kad komanda viņam deva instruktāžas pēc problēmām ar pārnesumu kārbu. Fetels jau pamanījies veltīt skarbu kritiku šīm izmaiņām, norādot, ka radio sarunu ierobežojumi pašos pamatos nav pareizais veids, lai padarītu sacensības mazāk tehniskas un vieglāk saprotamas.

1 KOMENTĀRS