FIA pasaules rallijkrosa čempionāts nākamgad pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē viesosies Āfrikā. Killarnejas trasē netālu no Keiptaunas norisināsies 2017. gada pēdējais WorldRX posms – Dienvidāfrikas RX.

Killarnejas trasē pirmās sacensības notika jau tālajā 1947. gadā, bet jau tuvāko nedēļu laikā trasē sāksies darbi pie jaunas rallijkrosa trases būvniecības. Killarneja būs jau desmitā trase, kas parādījusies WorldRX kalendārā kopš 2014. gada, kad čempionāts ieguva FIA pasaules čempionāta statusu.

Killarnejas trases izpilddirektors Dezs Īsoms (Des Easom) stāsta: “Esam gandarīti, ka Killarneja rīkos pirmās šāda vieda sacīkstes Āfrikā. Šīs ir aizraujošas un ļoti augsta līmeņa sacīkstes ar pasaules uzmanību. Tas ir lielisks papildinājums mūsu sacīkšu kalendāram un skatītāji var gaidīt starptautiskas pasaules klases sacensības.”

WorldRX čempionāta rīkotāju IMG pārstāvis Pols Belamijs komentē: “Esam skatījušies uz Dienvidāfriku, kā potenciālo posma rīkotāju jau kādu laiku, un esam priecīgi paziņot par jaunu līgumu sākot no 2017. gada. Mēs esam pirmais FIA pasaules čempionāts, kurš rīkos sacīksti šajā Āfrikas daļā, un Killarnejas trase ir fantastiska vieta, kur aizvadīt sensacionālu sezonas noslēgumu.”

Killarneja atņems sezonas pēdējo posmu Argentīnai, kur tas aizvadīts pēdējos divus gadus, un ieplānots arī šogad.