Tikai 13 sekundes tūkstošdaļas šķīrušas abus “Mercedes” braucējus cīņā par pole position rītdien notiekošajām F1 sacīkstēm Japānā. Niko Rosbergs bija pārliecinoši ātrāks visos treniņbraucienos un pirmajās kvalifikācijas kārtās, tomēr, lai izcīnītu pirmo starta vietu nācās piepūlēties krietni vien vairāk. Otro starta rindu rītdien ieņems Kimi Raikonens un Makss Verstapens.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā lieli pārsteigumi, ja neskaita vājo sniegumu no “McLaren” puses – Alonso otrajai kārtai kvalificējās kā pēdējais, bet Batons kvalifikāciju noslēdz 17. vietā. No tālākas cīņas izstājās arī Magnusens, Ēriksons, Nasrs un abi “Manor” braucēji Okons un Verleins. Tikmēr “Ferrari” braucēji ar mīkstajām riepām pārspēja pat “Mercedes” braucēji, kas izmantoja savus pēdējos nelietotos vidējo riepu komplektus.

“F1LV

SainssSpožo sniegumu, ko Rosbergs demonstrējis visas nedēļas nogales garumā, Niko uzskatāmi apliecināja arī otrajā kvalifikācijas kārtā, par 0.4 sekundēm pārspējot Hamiltonu. Savā pēdējā mēģinājumā iekļūt labāko desmitniekā kļūdu pieļāva Karloss Sainss, izslīdot ārpus trases un kvalifikāciju noslēdzot 14. vietā. Aiz Sainsa palika Alonso un Palmers, bet uz izšķirošo kvalifikācijas kārtu netika arī abi “Williams” braucēji, kuri savu vienīgo lidojošo apli veica pašās sesijas beigās, kā arī Sainsa komandas biedrs Kvjats. Lielisks sniegums “Haas” komandas izpildījumā – gan Grožānam, gan Gutjeresam izdevās kvalificēties 3. kārtai.

Trešās kārtas pirmajos mēģinājumos labāko rezultātu uzrādīja Luiss Hamiltons, kamēr Rosbergs nespēja noturēt paša demonstrēto ātrumu. “Ferrari” braucēji pārspēja “Red Bull” konkurentus, kamēr “Force India” un “Haas” pārstāvji nolēma visus spēkus koncentrēt pēdējām minūtēm. Kimi Raikonenam izdevās pārspēt Rosberga apļa laiku, tomēr Rosbergs spēja pakāpties uz pirmo pozīciju, kamēr Hamiltons komandas biedram zaudēja vien 0.013 sekundes. Sebastians Fetels kvalificējās 4. vietā, bet trīs starta vietu sods pēc sacīkstēm Malaizijā, nostādīs vācieti 7. starta pozīcijā.

Sacensību starts rītdien pl. 8:00 pēc Latvijas laika. Netiek izslēgts, ka rītdien Suzukas trasē līs lietus, kas padarīs notikumus krietni vien nepredzemākus.

 cuojkhww8aagw1l

2 KOMENTĀRI