Šīs sezonas pēdējā posma Abū Dabī GP kvalifikācijā uzvaru izcīnījis Luiss Hamiltons, kura konkurents cīņā par čempiona titulu Niko Rosbergs pārspēja “Red Bull” un “Ferrari” pārstāvjus.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā pārliecinoši labākais bija pēdējo divu sezonu čempions Luiss Hamiltons, trijniekā iekļuva arī abi “Ferrari” braucēji, kamēr no tālākas cīņas izstājās abi “Toro Rosso” braucēji, kas visu nedēļas nogali cīnās ar bremžu problēmām, Magnusens, Okons, kā arī abi “Sauber” braucēji. Nelielu pārsteigumu, tiekot otrajā kārtā sagādāja “Manor” braucējs Paskāls Verleins.

“F1LV

Cīņā par tikšanu labāko desmitniekā, Hamiltona pārsvars vairs nebija tik iespaidīgs un tikai nedaudz no “Mercedes” braucējiem atpalika Kimi Raikonens, kurš apsteidza Verstapenu, Fetelu un Rikjardo. “Red Bull” braucēji izmantoja supermīkstās riepas, kamēr konkurenti izmantoja ultramīksto riepu komplektu, ar ko arī nāksies uzsākt sacīkstes. Uz trešo kārtu tika arī abi “Force India” braucēji, kā arī vecmeistari Masa un Alonso.

Cīņā par pole position Rosbergs pirmajā mēģinājumā no Hamiltona atpalika 0.3 sekundes. Tikpat tālu aizmugurē atradās Raikonens. Abi titula pretendenti izšķirošajā braucienā uzlaboja savus apļa laikus, tomēr atstatums saglabājās nemainīgs. Rikjardo pakāpās uz trešo pozīciju, kamēr Verstapens savu lidojošo apli nepabeidza, paliekot aiz abiem “Ferrari” braucējiem.

Lai Rosbergs rītdien kļūtu par čempionu, viņam pietiek ar trešo vietu, neraugoties uz Hamiltona rezultātu. Sacīkšu starts pl. 15:00 pēc Latvijas laika.

cymzlovxaaa8db

10 KOMENTĀRI

  1. Tā kā 2017.g. sezonā būs acīmredzot tikai 20 GP 🙁 , nevis 21, tad arī Hamiltona minimālais kvaleņu mērķis šajā sezonā tika paaugstināts par 1 pole position. Luiss veiksmīgi sasniedza šo mērķi! 🙂
    Suminām Hamiltonu ar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂 pole position izcīnīšanu!
    Ballējam, neguļam! 😉

    • Ja tas notiks, tad Rozbis varēs visu mūžu pateikties Meršu bosiem par to, ka Mercedes komandā jau kopš sezonas pirmajiem posmiem viņam nebija jāklausās “Let Michael (Lewis) pass for the Championship” kā tas notika piem. 2001.g. un 2002.g. sezonu Austrijas GP (jau 6.posmā…)! 😉

    • Visi, kuri kaut mazliet seko F1, labi zina, ka Sennas/Prosta variants 1990.gadā notika pateicoties FIA prezidenta (francūža Balestres) netīrām spēlītēm – piespēlējot Prostam priekšrocības – startu no trases tīrākās puses, bet pole position īpašniekam – Sennam “iesmērētu” startu no trases netīrās puses. 😉