Septiņkārtējais MotoGP pasaules čempions Valentīno Rosi (attēlā 2013.gadā Monako GP) ir paziņojis, ka pēc motošosejas karjeras beigām noteikti mēģinās piedalīties Lemānas 24 stundu sacīkstēs.

Protams, Dakarā es braukšu tikai ar auto, jo tur startēt ar motociklu ir ļoti, ļoti bīstami.

Valentīno Rosi

Par to, ka motošosejas leģenda Rosi ļoti labi jūtas uz četriem riteņiem, jau esam ziņouši. Vēl decembra sākumā Valentīno Rosi izcīnīja kārtējo uzvaru Moncas rallijā. Tostarp viņš ir testējas arī GT sacīkšu mašīnas un 2006.gadā aizvadīja testus “Ferrari” Formula 1 komandā.

“Viens no maniem mērķiem ir mēģināt piedalīties Dakaras rallijreidā, taču tas ir ārkārtīgi smags pārbaudījums un tam ļoti rūpīgi jāgatavojas,” paziņoja Rosi. “Protams, Dakarā es braukšu tikai ar auto, jo tur startēt ar motociklu ir ļoti, ļoti bīstami. Taču vairāk es esmu koncentrējies uz Lemānas 24 stundu sacīksti. Tas ir mans ir pirmais mērķis, jo trasē es jūtos labāk. Ļoti ceru, ka pēc moto karjeras beigām mums būs laiks un iespēja to paveikt.”

Pirms desmit gadiem Rosi aizvadīja testus “Ferrari” sastāvā un saņēma ļoti pozitīvu vērtējumu, tomēr vēlāk nolēma palikt motošosejas čempionātā un nevis mēģināt iekļūt F1.

“Es domāju, ka toreiz tas bija pareizais lēmums,” skaidroja 37 gadus vecais Rosi. “Pēc 2006.gada es paliku MotoGP un izcīnīju vēl divus čempiona titulus, aizvadīju satriecošas sacīkstes. Man nav nožēlas. Protams, man patīk Formula 1 un toreiz es mēģināju saprast savas iespējas. Aizvadīju vairākus testus, tostarp Valensijā kopā ar citiem. Es atceros, ka lidojot atpakaļ no Valensijas uz Rimini, es pie sevis teicu – nē, es neesmu gatavs atmest ar roku motocikliem. Tas bija pareizais lēmums.”