Tās pašas dienas vakarās, kad Bernijs Eklstons apstiprināja savu aiziešanu, jaunais Formula 1 direktors Čeiss Kerijs oficiāli nosauca arī jaunos izpilddirektorus, kas turpmāk rūpēsies par Formula 1 čempionāta labklājību.

Eklstona lomu turpmāk pildīs trīs kungi – jau pieminētais Kerijs, kā arī Šīns Bračess (menedžmenta direktors komercjautājumos) un Ross Brauns (menedžmenta direktors sporta jautājumos). Visi trīs savus pienākumus sāk pildīt nekavējoties.

“Atgriezties Formula 1 pasaulē būs lieliski,” paziņoja Ross Brauns, kurš ir izcīnījis 11 titulus “Ferrari”, 7 “Williams” un “Benetton” sastāvā, kā arī divus 2009.gadā ar savu “BrawnGP” komandu. “Pēdējos pāris mēnešus esmu konsultējis “Liberty Media” un izbaudījis šo procesu. Mums ir gandrīz neatkārtojama iespēja strādāt kopā ar komandām un sacensību organizatoriem, lai nodrošinātu labākas sacīkstes priekš līdzjutējiem.”

Eklstona biznesa modelis bija ‘nefunkcionējošs’ – visi lēmumi pieņemti balstoties tikai uz finansiālā ieguvuma pamatojumu.

Čeiss Kerijs

Tostarp eksperti ziņo par iemesliem, kāpēc Eklstonam nav doti sākotnēji apsolītie vēl 3 gadi pie Formula 1 stūres. “Liberty Media” kopš vasaras ir veikuši padziļinātu analīzi par Formula 1 čempionāta sistēmu, problēmām un iespējamiem risinājumiem, taču tie nevar tikt realizēti pie esošā Eklstona biznesa modeļa, kuru Čeiss Kerijs nosauca par ‘nefunkcionājošu’. Līdz ar to pakāpeniska pārejas perioda vietā tika nolemts rīkoties nekavējoties.

6 KOMENTĀRI

  • onkulis ar ūsām tomēr deleģēs darbu (atšķirībā no BCE) – veseli divi direktori-rīkotāji nozīmēti – komerciālais un ‘sporta’.

   Un ka par ‘sportiskās puses’ rīkotāju ir nozīmēts konkrēti Ross Brons (‘tikai inženierītis’ pēc BCE domām), tas personīgi manās acīs jauno īpašnieku akcijas tikai ceļ.

 1. gribētos kādu avotu atrast priekš tās zajavas par ‘nefunkcionējošo biznesa modeli’..

  un neliela lingvistiska atkāpe – angļuvalodīgo kristītais vārds ‘Sean’ latviski transliterējas precīzāk kā ‘Šons’, cik nu ir bijusi tā iespēja ar tādiem komunicēt. mansdomāt, ka vārdam būs ķeltu (īru, visdrīzāk) saknes, jo viņš slikti rīmējas ar vispārīgo angļu (un tās donor-valodu – ģermāņu/spranču/latīņu) ortogrāfijām.

  piemēri – sers Šons Konerijs, misteri Šons Penns un Šons Lenons

 2. Veiksmīgi modelis funkcionēja tikai priekš tiem, kas bija ‘daļā’. Par ‘nefunkcionējošo biznesa modeli’:

  Having taken a couple of months to examine the state of the motor sport business gradually being acquired by Liberty Media, the American organisation’s F1 boss, Chase Carey, reached several conclusions. Not one of them matched Ecclestone’s unique business model for a sport that Carey described as ‘dysfunctional’ – and you had the impression he was being polite. One pertinent comment was that ‘Significant business and sporting decisions have been made for solely financial reasons, disregarding other important factors, such as their effects on the sporting side.’

  Par Šīnu/Šonu varētu būt taisnība – šis būs jāsauc auniņa vārdā.