Īpašu pagodinājumu izpelnījies trīskārtējais F1 čempions un “Brabham” komandas radītājs Džeks Brebems, kura dzimtajā Austrālijā izdos 50 centu piemiņas monētu, pateicībā par viņa ieguldījumu valsts motorsporta attīstībā.

Sers Džeks Brebems bija ne tikai izcils autosportists, bet arī satriecošs inženieris, kam vienmēr prātā bija vairākas inovatīvas idejas, savas jomas pionieris, kurš prata attīstīt visu motorsportu. Sākot 2017. gada sezonu, šī monēta kļūs par lielisku atgādinājumu par vienu no autosporta visu laiku varenākajiem cilvēkiem gan trasē, gan ārpus tās!” norāda Austrālijas karaliskās naudas kaltuves vadītājs Ross Makdaiarmids.

Apgrozībā tiks izlaistas vien 30 tūkstoši šāda veida monētas, kuru vērtība, neraugoties uz 50 centu nominālu, noteikta 13.50 dolāru vērtībā, lai gan prognozēts, ka monētas vērtība gadiem ejot strauji pieaugs.

Aizkustināts par šāda veida pagodinājumu bija Džeka dēls Deivids, kurš pats savulaik startējis F1 čempionātā un nu atjauno leģendāro uzvārdu autosporta apritē ar izturības sacīkšu komandu. “Saņemt šādu piemiņas apiecinājumu no karaliskās naudas kaltuves ir patiess pagodinājums, zinot tēva sarežģīto uzdevumu, ko diez vai kāds jebkad atkārtos, redzot kā mūsdienās tehnoloģijas ņem virsroku pār pieredzi. Šī monēta ir lielisks motivators virzīties pretim saviem sapņiem ar visu sirdi, dvēseli un prātu, kā to savulaik darīja Džeks, sava laika pionieris.”

Džeks Brebems kļuva par pasaules čempionu 1959. un 1960. gadā “Cooper” vienības rindās, pēc tam atrodot jaunu izaicinājumu un kļūdams par vienīgo braucēju, kas kļuvis par F1 čempionu, startēdams ar paša būvētu formulu. “Brabham” vēlāk līdz titulam aizveda arī Deniju Halmu un Nelsonu Pikē, kamēr Brebems savas zināšanas nodeva Brūsam Maklārenam, kura radītā vienība startē čempionātā jau vairāk kā pusgadsimtu.