Starptautiskā automobiļu federācija izplatījusi paziņojumu par vairākām izmaiņām čempionātu struktūrās. Galvenās pārmaiņas skārušas GP2 čempionātu, kas jau no šīs sezonas sauksies par Formula 2.

Sanāksmē Ženēvā tika apstiprināta FIA prezidenta Žana Toda virzītā iniciatīva par formulu sēriju sadalīšanu pa līmeņiem – Formula 4 kalpotu par pirmo soli pēc pārejas no kartingiem, pēc kā sportistiem būtu iespēja pārcelties uz Formula 3 un, visbeidzot, Formula 2 čempionātu, kas līdzīgi kā šobrīd GP2 tiks veidots kā pēdējais solis pirms F1.

Šādā veidā čempionāts savā ziņā atgriezīsies pie sākotnējām saknēm, jo GP2 sērijas tika izveidotas 2005. gadā, pārņemot F3000, kas bija tiešais sekotājs 1967. līdz 1984. gadam eksistējušajam Eiropas F2 čempionātam.

“F1LV

Jaunajam Formula 2 čempionātam nav nekāda saistība ar Džonatana Palmera uzraudzīto projektu, kas tika izveidots 2009. gadā, bet panīka pēc dažām sezonām, neatstājot īpašas pēdas autosporta vēstures lapās.

Pagaidām vēl valda neskaidrība ap trešā līmeņa čempionātiem, jo tajā šobrīd atrodami divi līdzīga līmeņa čempionāti – Eiropas F3 un GP3, kas pēdējo gadu laikā nodrošinājuši augstākā līmeņa čempionātus ar vairākiem izciliem talantiem, no kuriem daļa (Botass, Verstapens, Okons…) pat izlaida GP2 soli.

F2 sezonas pirmais posms 15. un 16. aprīlī risināsies Sakiras trasē, Bahreinā.