Formula 1 ir nopietnu vīru darbs. Sagatavošanās sacīkstēm un mašīnas izprašana prasa laiku un enerģiju, tomēr pēc garām darba stundām, kamēr daži vēlas atpūsties, citiem prāts raisās uz jautrību un jokiem.

Jokdaru F1 nudien nav trūcis – Gerhardam Bergeram reiz apnikusi Airtona Sennas lielīšanās ar jauno čemodānu, tādēļ tas ticis izlidināts no helikoptera; Rolands Racenbergs, iesniedzot komandai komentāru par mašīnas tehniskajām spējām, patiesībā ar motorsporta terminiem raksturojis iepriekš pavadīto nakti ar meiteni no “MTV”, bet Nelsons Pikē parūpējās par to, lai viņa komandas biedram Nadželam Manselam dodoties uz tualeti, tajā vairs nebūtu atrodama ne loksne tualetes papīra. Tomēr šodien, starptautiskajā joku dienā, atskatīsimies uz kādu citu stāstu, kad viens no galvenajiem F1 jokdariem pats tika izjokots.

Dienās, kad, kā runā, zāle bija zaļāka, debesis – zilākas, bet autosports pilnīgi noteikti bīstamāks, viens vīrs vienmēr spēja rast jautrību un smieklus visos apkārt esošajos – Harijs Šells. Reiz lidmašīnā, aizņēmies stjuartes uniformu, viņš pienesa dzērienus savas komandas pārstāvjiem. Amerikānis līdz uzvarai F1 posmā tā arī neaizcīnījās, tomēr braši startēja visas 1950-to gadu dekādes garumā.

“F1LV

Uz Francijas GP izcīņu 1958. gadā Šells ieradās jokainajā trīs riteņu “Messerschmitt” burbuļauto, ko noparkoja pie viesnīcas, kur apmetās vairums Grand Prix dalībnieku. “Ferrari” braucējs Pīters Kolinss bija ievērojis, ka lifts apstājas, ja to mēģina atvērt ar varu. Sagaidījuši, kad Šells dodas uz pagrabstāvu vakariņās, Kolinss ar Klifa Elisona, Huana Manuela Fanhio, Dena Gērnija un vēl pāris braucēju palīdzību uz brītiņu iesprostoja Šellu liftā, izmantojot šo laiku, lai uzvilktu viņa maziņo braucamrīku līdz pat viesnīcas trešajam stāvam, kur amerikānis mitinājās.

Neapzinādamies, kas par šo laiku sastrādāts un kādēļ lifts iestrēdzis, Šellu gaidīja šoks pēc vakariņām, ieraugot savu mašīnu novietotu viesnīcas gaitenī pie viņa numuriņa durvīm. Amizantajam skatam par odziņu kalpoja uz mašīnas jumta novietotā puķu vāze.

Jokdari tālu nebija jāmeklē, tomēr, kad Šells lūdza blakus istabiņā dzīvojošo Fanhio palīdzēt mašīnu dabūt lejā, argentīnietis, locīdamies smieklos, atteica, norādot, ka stāvās kāpnes un koridorā esošā telefona kabīne ir pārāk bīstami, lai ko tādu darītu.