Barselonas trasē aizvadīta FIA pasaules rallijkrosa čempionāta pirmā diena. Mūsējie Reinis Nitišs un Jānis Baumanis ierindojās attiecīgi 10. un 8. vietā.

Pirms pirmā kvalifikācijas brauciena Barselonas “Circuit de Catalunya” trasē uzlija lietus. Trase ātri kļuva slapja un slidena. Reinis Nitišs Q1 startēja pirmajā braucienā, kurā izcīnīja uzvaru, taču laiki nebija konkurētspējīgi, un rezultātā 17. vieta.

Jānis Baumanis savu pirmo braucienu uzsāka stiprā kompānijā – blakus viņam stājās Peters Solbergs, Sebastians Lēbs, Andreass Bakerūds un Kens Bloks. Jānis pirmajā kvalifikācijā uzrādīja 7. ātrāko laiku. Starp trīs ātrākajiem bija Solberga “Volkswagen” komandas braucēji Johans Kristofersons un Peters Solbergs, starp kuriem iespraucās Kens Bloks.

Otrā kvalifikācijas kārta sākās sausākos apstākļos nekā pirmā. “EKS” braucējs Reinis Nitišs izmantoja startēšanu vienā no pirmajiem braucieniem, kurā guva vēl vienu uzvaru. Nākamajā braucienā esošie Tomass Heikinens un Timo Šeiders pārspēja Reini, kuram gala rezultātā 3. vieta. Pēdējos divos Q2 braucienos sāka līt pamatīgs lietus, kas ietekmēja pirmās kvalifikācijas labāko braucēju iespējas cīnīties par augstām vietām. Baumanim tā rezultātā 11. vieta.

Pēc aizvadītām divām kvalifikācijām pirmo vietu ieņem Nitiša komandas biedrs Heikinens, bet viņam seko Timo Šeiders un Johans Kristofersons. Jānis Baumanis ir astotais, bet vienu punktu zaudējot, 10. vietu ieņem Reinis Nitišs.

Rīt Barselonas RX turpināsies ar 3. un 4. kvalifikācijas kārtu, kā arī pusfināliem un fināliem. Arī rīt piedāvāsim sekot līdzi notikumiem Barselonā teksta tiešraidē.