Bijušais F1 čempionāta vadītājs Bernijs Eklstons Bahreinā pirmo reizi šogad klātienē aplūkojis “Liberty Media” iespēto, kā arī izteicis vairākus pārsteidzošus komentārus par to kādā virzienā jaunajiem īpašniekiem vajadzētu virzīties.

Galvenā lieta, kas būtu ļoti izdevīga visām iesaistītajām pusēm, būtu sacīkšu rīkošanas maksas samazināšana,” norāda 86 gadus vecais Eklstons. “Savā laikā veicu daudz lielisku darījumu. Viņi visi maksā ļoti lielas summas un tikpat kā neviens gada beigās nepaliek plusos. Man bail, ka drīz iejauksies valdības un liks šiem posmiem pazust no kalendāra.

Tieši Eklstona valdīšanas laikā izmaksas, ko trasēm rada Grand Prix rīkošana pamatīgi pieaugusi. Jaunākās trases – Soči, Baku, Singapūra, Jasmarīna, Sakira un Sepanga – katru gadu F1 menedžmenta kasē ienes vairāk kā 40 miljonus EUR, kamēr pārējām trasēm šī summa ir aptuveni 2 reizes mazāka, kamēr Monako par sacīkšu rīkošanu nav jāmaksā ne centa.

Ja šīs summas tiktu samazinātas, rīkotāji varētu samazināt biļešu cenu un dot iespēju vairāk skatītājiem sacīkstes vērot klātienē. Es zinu, ka savā laikā arī pats varēju mazināt šīs izmaksas, tomēr mans uzdevums bija ienest kompānijā pēc iespējas vairāk līdzekļu. “Liberty Media” nauda nav svarīgākā. Viņi šobrīd vairāk koncentrējas, lai izdabātu faniem.

Eklstons arī paudis nožēlu, ka no čempionāta nākamgad pazudīs Malaizijas GP, tomēr norāda, ka tur nekas nebija līdzams, kamēr tieši viņam, veicot nelielas izmaiņas līgumā, izdevās pārliecināt Singapūras GP rīkotājus nesekot Malaizijas piemēram.

Britu miljardieris atzinis, ka ir priecīgs redzēt, ka Turcijas GP varētu atgriezties kalendārā, norādot, ka sacīkstes šai zemē viņam vienmēr patikušas, tādēļ šķirties 2011. gadā finansiālu apsvērumu dēļ esot bijis sarežģīti. Kā zināms nesen “Liberty Media” vadītājs Čeiss Kerijs tikās ar Turcijas prezidentu Tajipu Erdogranu, lai pārrunātu iespējamo sadarbības atjaunošanu.

3 KOMENTĀRI

      • Laikam pats esi aizmirsis,ka tieši tā Bērni pats nosauci tad kad pēc tavas,kārtējās sazvērestības teorijas šams it kā slepeni lobējot vācu blēdi .:D Aizmirsi? Ak jā,es pats aizmirsu,ka par bazaru tu nekad neesi atbildējis……sevišķi ja tas ir bijis pasen.