Nepatīkamas ziņas pāršalkušas autosporta pasauli – pēc smagas avārijas Lielbritānijas Formula 4 čempionātā Doningtonas trasē pagājušajā svētdienā “JHR Developments” braucējam Billijam Mongeram nācās amputēt abas kājas.

Mongers avāriju piedzīvoja lielā ātrumā uztraucoties priekšā esošajam Patrikam Pasmam, kura mašīna bija tikpat kā apstājusies. Somu braucējs nopietnas traumas neguva.

Šobrīd 17 gadus vecā brita stāvoklis tiek raksturots kā kritisks, bet stabils. Mongeram šodien tika izraisīta mākslīgā koma. Tiek paredzēts, ka sportists no tās modīsies pēc vairākām dienām.

“F1LV

Vairāki augsta līmeņa braucēji un autosporta personāži izteikuši laba vēlējumus Billijam un viņa ģimenei, tomēr rehabilitācijas process pēc šāda veida traumas būs ne tikai garš un sarežģīts, bet arī dārgs. Tādēļ motorsporta komūna tiek aicināta palīdzēt cietušajam braucējam. Līdzekļus Mongera rehabilitācijai iespējams ziedot Just Giving mājaslapā, kur jau pirmās dienas laikā savākti sākotnēji iecerētie 260 000 GBP, tomēr ziedot būs iespējams vēl vairākus mēnešus.

Billijs Mongers pērn izcīnīja piekto vietu Ginetta Junior čempionātā, izcīnot divas uzvaras, kā arī 3 reizes kāpa uz goda pjedestāla Britu F4 čempionātā. Šogad Mongeram bija izdevies tikt pie trešās vietas gan Brendshečā, gan Doningtonā dienu pirms negadījuma, kas ļāva kopvērtējumā atrasties sestajā vietā.