Bijušais Formula 1 pilots Roberts Kubica pirmo reizi pēdējos sešos gados ir atgriezies pie fomulas stūres – poļu pilots trešdien Itālijā Frančiakortas trasē testē GP3 formulu.

“Trident” komandas sastāvā Roberts Kubica, kurš izcīnīja uzvaru 2008.gada Kanādas GP izcīņā, veica nedaudz vairāk par 70 apļiem.

“Esmu atpakaļ ūdeņos, kur esmu peldējis daudzus gadus un jāsaka, ka sajūtas ir lieliskas,” paziņoja Kubica. “Esmu pārsteigts, jo pēc tik liela pārtraukuma, jo asfalta izjūta un iemaņas atgriezās ļoti ātri. No fiziskās puses vērtējot, es varu vēl progresēt. Šie testi bija visai smagos apstākļos, jo Frančiakortas trase ir ļoti prasīga, bet GP3 formulai nav stūres pastiprinātāja. Esmu priecīgs, ka man bija šāda iespēja.”

“F1LV

Pēdējos reizi formulā Roberts Kubica sēdēja 2011.gadā, kad “Lotus” sastāvā uzrādīja labāko apļa laiku testos Valensijas trasē. Pāris dienas vēlāk viņš cieta avārijā ar rallija mašīnu. Traumas, kas tika gūtas pilota labai rokai pielika punktu Kubicas Grand Prix pilota karjerai un viņš pievērsās WRC karjerai, kur kļuva par WRC2 čempionu, bet pēdējā laikā atgriezās pie šosejas sacīkstēm, tostarp GT kategorijā. Pirms šīs sezonas Roberts Kubica vienojās ar “ByKolles” komandu par startu WEC čempionātā LMP1 klasē, tomēr nepilnu nedēļu pirms pirmā posma Silverstonā Kubica lauza vienošanos ar komandu.