Desmit dažādi uzvarētāji pēdējās desmit Spānijas GP izcīņās ir uzskatāms piemērs, ka Barselonas trasē notikt var jebkas. Sezonas pirmajos posmos pārliecinošu pārsvaru demonstrēja “Ferrari” un “Mercedes” vienība, bet Katalonijā pēc Nikija Laudas vārdiem sezona sākas no jauna.

Grafiks: FIA

Tieši Barselonas trasē risinājās visi pirmssezonas testi, kuros pārliecinoši labākos rezultātus uzrādīja “Ferrari” pārstāvji, tomēr tas nekādas garantijas Fetelam un Raikonenam nesniedz – kopš tā laika visas komandas veikušas progresu gan aerodinamikas uzlabošanā, gan spējā pielāgot riepas ātrāk un efektīvāk. Krievijas GP uzvarētājs Valteri Botass pat uzsvēra, ka šai jomā drīz vien visas vadošās komandas spēs pilnībā realizēt “Pirelli” riepu potenciālu, tādējādi izslēdzot šo faktoru no cīņas par labākā braucēja un komandas titulu. Arī trases un gaisa temperatūras ir ievērojami atšķirīgas, salīdzinot agro pavasari, kamēr nokrišņi var ieviest savas korekcijas.

Pērn tieši Spānijas GP kļuva par pagrieziena punktu, pēc kā “Red Bull” arvien regulārāk sacīkšu režīmā sāka pieveikt “Ferrari”, kas konstruktoru kausā ļāva sezonu noslēgt uzreiz aiz “Mercedes”. Arī šogad plānoti būtiski uzlabojumi, tomēr arī konkurenti nesēž rokas klēpī salikuši – “Renault” sola uzlabot aizmugurējā antispārna efektivitāti, “Force India” vadītājs Bobs Fernlijs par savas komandas spējām ir tik optimistisks, ka pat pieļauj iespēju, ka rozā mašīnas būs trešās ātrākās. “Honda” uzlabojumiem vajadzētu uzlabot “McLaren” mašīnu izturību, savukārt viņu jaunākie sabiedrotie “Sauber” sola pietuvošanos vidus ešalona komandām.

Grafiks: F1.com

Savās pārdomās pirms Spānijas GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš:

“F1LV

Eiropas sezona arī šogad sāksies Barselonas trasē, kur marta sākumā notika vienīgās astoņas testu dienas pirms sezonas sākuma. Pēc Krievijas GP izcīņas sacīkšu mašīnas pirmo reizi kopš sezonas sākuma beidzot ir atgriezušās komandu fabrikās, kur tiks veikti ievērojami uzlabojumi pirms Spānijas GP izcīņas. Šajā nedēļas nogalē varēsim labi novērtēt, cik daudz tieši katra komanda ir progresējusi šajos divos mēnešos kopš Barselonas ziemas testiem. Tostarp Valteri Botasa uzvara Sočos ir ‘oficiāli’ viņu iecēlusi titula pretendentu lokā un tas mainīs arī kopējo čempionāta noskaņu, kur tagad gigantu Sebastiana Fetela un Luisa Hamiltona duelī ir parādījies trešais spēks, ar kuru jārēķinās.

Grafiks: Pirelli

Sebastians Fetels: “Es nespēlēju psiholoģiskās spēlītes. Šai ziņā Hamiltonam ir priekšrocības. Neesmu pietiekami gudrs kam tādam.

Barselonas sacīkšu trasē noslēpumu nav – braucēji to spētu izbraukt pat ar aizvērtām acīm, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka intriga un spriedze no tā zustu. Gluži pretēji, ilgi gaidītajā Hamiltona un Fetela duelī ir iesaistījies trešais pretendents – Valteri Botass. Kādēļ, lai viņš vai Daniels Rikjardo nekļūtu par vienpadsmito atšķirīgo uzvarētāju pēc kārtas? Motivācijas netrūks arī “Red Bull” braucējiem – Makss Verstapens kāros atkārtot pērnā gada panākumu, kamēr Daniels Rikjardo ir apņēmības pilns nekļūt par komandas otro pilotu. Kā, tavuprāt, beigsies Spānijas GP izcīņa? Piedalies F1.LV prognožu spēlē!

Sacīkšu starts pl. 15:00 pēc Latvijas laika. Tikmēr motorsporta faniem šai nedēļas nogalē būs iespēja izbaudīt arī F2 un GP3 posmus, kā arī Formula E sacensības Monako, WTCC posmu Hungaroringā, Formula V8 posmu ātruma mekā Moncā, pēdējo IndyCar posmu pirms leģendārā Indy500, kā arī pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Metē, Beļģijā, ar latviešu Jāņa Baumaņa un Reiņa Nitiša līdzdalību.